Tom Hanks'in 'Cehennem'inde çarpıcı İstanbul detayı! Dünyanın dilinde o sahne...

Tom Hanks'in başrolünde oynadığı 'Cehennem' filmi, İstanbul sahneleriyle dünyada büyük ses getiriyor.

Tom Hanks'in 'Cehennem'inde çarpıcı İstanbul detayı! Dünyanın dilinde o sahne...

Tüm dünyada büyük merakla beklenen Tom Hanks'in başrolünde oynadığı 'Cehennem' filmi, vizyona girdi.

Dan Brown'ın 'Aynı' adlı romanından uyarlanan sinema filmi şimdiden geniş bir seviyeye ulaşmış durumda.Tom Hanks'in 'Robert Langdon' karakterine hayat verdiği film, mistik konusuyla izleyiciyi beyazperdeye çekmeye başarıyor.Filmin bu denli ses getirmesinin en büyük nedenlerinden birisi ise üç imparatorluğa başkentlik yapan tarih kokan İstanbul...Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı gibi dünyanın en önemli tarihi mekanları olarak kabul edilen yerlerde, İstanbul'u konu alan 'Cehennem'in bu büyülü dokuyu sinemaya taşıyarak izleyici kitlesini daha da geniş sınırlara ulaştırması hedeflenmiş durumda.

Sarnıcın tarihi yapısına zarar gelmemesi için Budapeşte'deki bir film platosunda kopyası inşa edilerek 'Inferno'nun çekimleri gerçekleştirildi.

'Son Umut','Skyfall' gibi ünlü yapıtlarda da görmeye alışık olduğumuz Yerebatan Sarnıcı, 'Cehennem-Inferno'da da dünya tarihine muazzam dokusunu bir kez daha gösterme fırsatı buldu.

Bu filmin ekonomik boyutu olarak ise şunu söylemek mümkün: 'Cehennem' ile birlikte 'Yerebatan Sarnıcı'na daha fazla turist akın etmesi bekleniyor.

Başrollerini Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Ben Foster ve Sidse Babett Knudsen paylaştığı 'Cehennem'in konusu nedir?

"Simgebilim Profesörü Robert Langdon, başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar fakat hiçbir şey hatırlamaz. Kendini bir anda ipuçlarını Dante'nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Semboller zinciri, Langdon'ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek çok farklı bir mekana sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul'dur."

MEDYAHABER.COM ÖZEL - 
ARDA ÜN

KAYNAK GÖSTERİLEREK KULLANILABİLİR

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2016, 17:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Başar
Başar - 2 yıl Önce

Dan Brown'ın 'Aynı' adlı romanından uyarlanan sinema filmi şimdiden geniş bir seviyeye ulaşmış durumda.

Romanın adı aynı değil, romanın adı filmin adıyla aynı :) dil kurallarını düzelteyim derken copy paste'i bozmuşsunuz :)

SIRADAKİ HABER