Star TV'nin sevilen dizisi roman oldu!

Star TV'nin en çok izlenen dizisi roman oldu ve izleyenlerine sonsuz mutluluk yaşattı.

Star TV'nin sevilen dizisi roman oldu!

Star TV'nin beğenilerek izlenen dizisi "Anne" roman oldu. Başrollerini  Cansu Dere, Vahide Perçin, Beren Gökyıldız ve Gonca Vuslateri'nin paylaştığı dizi ezberleri bozarak roman oldu.

ANNE EZBERLERİ BOZDU

Sevilen romanların birer birer ekrana dizi olarak gelmesinin aksine Star TV’nin sevilen dizisi ‘Anne’, ezberleri bozdu. Dizide yer alan gazeteci Ali Arhan’ın, Zeynep ve Turna’nın dramını bir roman olarak yazmak istemesi senaryoya girdikten sonra, eser kaleme alındı. Diziyi de iyi bilen bir yazarın akıcı ve gerçekçi bir dille ele aldığı Zeynep, bir solukta okunuyor.

Yazarın gerçek kimliği gizli tutulurken, satışa çıkan kitapta, dizideki gazeteci Ali Arhan mahlası kullanıldı. Mona Kitap etiketiyle piyasaya bugün çıkan Zeynep, yayın dünyasında ilgiyle karşılandı.İşte kitaptan alıntılar:

* "Onun kaybı sadece bir insanın değil; bir umudun kaybı demekti. Bazı insanlar belki de sadece bazı misyonları yerine getirmek için dünyaya geliyordu. O, bu dünyaya başka bir varlığı kendisinden çok sevebileceğini, bunun mümkün olabileceğini göstermek; hatta, öğretmek için gelmişti. İsmi Zeynep’ti.”

* “Her anne bir süper kahraman mıydı acaba? Ben de böylesi bir süper kahramanlığa kalkışmış ancak maalesef başarılı olamamıştım. Bunun erkekliğimle ilgisi yoktu. İnsan olarak becerememiştim.”* “Yolda hep düşündüm. Annelik, anne olmak, anne olmaya çalışmak... Hiçbir karşılık beklemeden bu ağır yükün altına seve seve girmek... Sonsuz bir yücelik hali... Bir tür ermişlik hali... Bunları düşündükçe Zeynep her an devleşiyordu aklımda.”

* “Sanırım en başından beri Zeynep’i bir roman kahramanı gibi görüyordum ben. Verdiği kararın peşinden tutkuyla koşan, kırılsa da yaralansa da her defasında küllerinden tekrar doğan bir kahramandı o. Zaafları, hayalleri, kırgınlıkları, mutlulukları, tutkuları olan gündelik hayatın koşuşturmacasında yanından hızla geçip gittiğimiz aslında hepimiz gibi görünen ama asla hepimiz gibi olmayan olamayan bir kahraman...”* “Evet, kuşlar eşsiz varlıklardı. Hem özgürlüklerine düşkün, hem de sevdiklerine bağlıydılar. Belki de ben Zeynep’i sık sık bir kuşa benzetiyordum.”


 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 01:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER