Payitaht "Abdülhamid" dizisi için geri sayıma geçildi

Ekranlar dev bir yapıma kavuşmak için gün sayıyor. Payitaht Abdülhamit dizisi, Osmanlı İmparatorluğu'nun en çok merak edilen ve en çok tartışmalara yol açan dönemine ışık tutacak.

Payitaht Abdülhamid dizisi, Osmanlı imparatorluğu'nun tarihte en çok tartışma yaratan ve en çok merak edilen 33 yıllık dönemin son 13 yılına ışık tutarak ekranların başına bağlayacak. Dizisinin ilerleyen günlerde yayına girmesi bekleniyor.

Tarihin en çok merak edilen dönemlerine ışık tutan muhteşem dizileri ekrana getiren TRT, ses getirecek bir projeye daha imza attı. TRT 1 ekranlarında yayınlanacak Payitaht “Abdülhamid” dizisi, Sultan Abdülhamid Han’ın hayatını ve o dönemde yaşananları, tarihi saptırmadan gözler önüne seriyor.

Dizi, oyuncu kadrosunun yanı sıra, dekorları, kostümleri ve gerçek mekanlarıyla da göz kamaştırıyor. Dizinin bu ay yayın hayatına geçmesi planlanıyor. Dizi ile ilgili ilk tanıtım yayınlandı.

"VAR OLMA" MÜCADELESİ

Osmanlı İmparatorluğu’nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci “Ulu Hakan” unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatı ve bu çerçevede hem dünyada hem de Osmanlı Devleti’nde yaşananlar dizide yer alıyor. 

Tüm dünya gözünü dikmiş, manipülasyon hamleleriyle 600 yıllık imparatorluğu yıkmaya çalışıyordu.  Payitaht Abdülhamid dizisi, Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihin en çok merak edilen ve en çok tartışılan 33 yıllık dönemin son 13 yılına ışık tutmaya çalışıyor. Bu dönemde Batılı devletler, “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikayesini Payitaht Abdülhamid dizisinde ibretle izleyebilirsiniz. Başrollerinde; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt’un yer alacağı dizinin elliye yakın ana kadro oyuncu olmak üzere, figüranlarla birlikte 400 ila 500 kişilik bölüm oyuncusu rol alıyor.

Zaman zaman Yeşilçam’ın usta ve emektar oyuncuları da seyirciyle buluşacak. Dizide, 120 kişilik teknik ekip görev yapıyor. Payitaht- Abdülhamid”in çekimleri, İzmit’teki Seka Film Platosunda, tamamen yenilenen, döneme uygun hale getirilen setlerde başladı. Platoda ayrıca, Yıldız Sarayı’nın belirli bölümleri de birebir inşa edildi. Dönemin diğer kahramanlarının da kurgusal öğelerle yer alacağı dizide, İzmit Seka Film Platosu dışında, çeşitli tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul’da Yıldız, Dolmabahçe ve Eyüp bölgeleri ile Yalova ve İzmit’te de dış çekimler yapılacak.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nesrin Özşirin
Nesrin Özşirin - 1 yıl Önce

Merakla beklediğim dizi başlasın artık lütfen...

Aslı Kerim
Aslı Kerim - 1 yıl Önce

Millet olarak zor zamanlar geçirmemiz tarihimiz kadar eski. verdiğimiz mücadeleleri anlatıyor bu dizide

Ali Sekili
Ali Sekili - 1 yıl Önce

Gafillerin attığı o çirkin iftiralar eninde sonunda gün yüzüne çıkar. Trt dizilieri genelde kaliteli ve tarihe en yakın diziler oluyor. Diğer diziler gibi seneryo üzerinden değil tarih üzerinden ilerliyor. Kaliteli bir yapım olması Filinta'dan belli. Dizinin yapımcıları Filinta'nın yapımcıları.

SIRADAKİ HABER