Pana Film ve Eros International'dan dev proje

Yıllarca büyük bir heyecan ile takip edilen Kurtlar Vadisi'nin de yapımcısı olan Pana Film, Bollywood’un önde gelen isimlerinden Eros International firması ile birlikte iki sinema filmi yapmak için anlaşmaya vardı.

Pana Film ve Eros International'dan dev proje

Türkiye’nin önde gelen yapım şirketlerinden Pana Film, Bollywood’un başarılı firmalarından Eros International ile birlikte iki sinema filmi yapmak için anlaşmaya vardı. Gizli devam ettiği söylenen görüşmeler sonucunda Hindistan ve Türkiye’nin en ünlü yıldızlarının olacağı sinema filmi projeleri için hikayelerin belirlenmesinin ardından senaryo çalışmaları başlıyor. 30 yıllık Eros International ve 15 yıllık Pana Film tecrübelerinin bir araya gelmesiyle dünya geneline yayılacak filmler için hazırlıklar başladı.
 
RESMİ AÇIKLAMALAR YAPILDI

Pana Film Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurtlar Vadisi dizisinin yıldızı Necati Şaşmaz, anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada; “Eros International ile kurduğumuz bu ortaklıktan dolayı çok mutluyuz. Anlatacağımız yeni hikayelerle Türk seyircisini Hintli seyirciler ile bir araya getirmek ve kültürümüzü Pana Film’in vasıtasıyla dünyanın diğer bölgelerine de taşımak istiyoruz. Ülkeler ve kültürler arasında bir köprü olmak ve ilk Hint-Türk ortak yapımı sinema filmlerinin yapımcıları olarak tarihi bir başarı elde etmek iki şirketin de ortak gayesini oluşturuyor. Bu ortaklığın herkese yeni fırsatlar doğuracağına inanıyoruz. Bu anlaşma bizim için sadece bir başlangıç. İzleyicilerimizin bu başarılı ortaklığın meyvesi olacak filmleri zevkle seyretmeleri için sabırsızlanıyoruz.” Dedi.Eros International Yönetim Kurulu Başkanı Kishore Lulla yaptığı açıklamada ise; “Pana Film gibi güçlü bir şirketle anılmaktan gurur duyuyoruz. Çin ile birlikte yaptığımız ortak çalışmadan sonra Hint sinemasının etkinlik alanını global anlamda arttıracağına inandığımız bu anlaşmayı imzaladık. Benzer kültürlerimize dayanarak, her iki bölgenin de seveceği, coğrafi ve dil anlamındaki engelleri aşacak filmler yapacağımıza inanıyoruz. Bu Hint-Türk ortak yapımları sayesinde sadece Türk seyircisi ile değil, aynı zamanda dünyanın en önemli bölgelerinden biri olan Ortadoğu-Kuzey Afrika seyircileri ile buluşacağımız için mutluyuz.” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER