banner480

Mehmed Bir Cihan Fatihi neden bitti?

Kanal D'nin büyük umutlarla başlayan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi final kararı aldı

Mehmed Bir Cihan Fatihi neden bitti?

Bu sezon iddialı başlayan ancak isteneni veremeyen Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi final yapacak. Ancak bu karar tartışılmaya başladı. 

Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu, Kanal D'nin iddialı dizisi Mehmed Bir Fatihi'nin final kararını, köşesinde yorumladı.

İşte o yazısı;

Zamanında çok yazdık! 

'Mehmed: Bir Cihan Fatihi', final yapıyor. Dizi için daha önce çok yazmıştım, “Erken bir tarih, hani büyük iş, adına yakışır bir proje olacaksa, daha çok çalışmak lazım” diye... Şöyle de bir örnek vermiştim: “2017 aralık ayında BBC, ‘Savaş ve Barış’ dizisinin yeni çekimlerini yaptı. Her bölüm için, 3 milyon euro harcanmış. Çekimler, altı ay sürmüş ve senaryoyu Andrew Davies yazmış. Davies, ‘Doktor Jivago’ ve ‘Üç Silahşörler’in senaristi... Bizde ‘Fatih’ dizisi çekiliyor. Ben, bu projeyle karşılaştırmak isterim. Mesela, ‘Fatih’, Emmy Ödülleri’ne ‘telenovela’ kategorisinde değil de, ‘dizilerde’ aday olmalı... ‘Fatih’ böyle bir dizi olabilecek mi?” Olamadı. Tutması, tutmaması bir kenara, daha hazır değildi dizi...
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 1 ay Önce

Ben çok beğenerek ve ilgiyle izliyordum saçma sapan dizilerin bu diziden fazla rating almasına da hayret ediyorum bence bu zamana kadar fatih sultan mehmet ile ilgili yapılmış filimlerin en iyisi demekki milletimizde milli heyecan giderek azalıyor ki saçma sapan filmlere bile bu filmden daha fazla ilgi ve heyecan duyuyoruz yazık yabancıların böyle bir atası olsa onun izlenme seviyesi böyle mi olurdu onlar ensest ilişkileriyle meşhur kendi hanedan filmlerine bile öyle bir ilgi gösteriyorlar ki sonra meraktan başka milletler de izliyor inşAllah atv bu filmi alır devam ettirir bütün oyunculura da saygılar hepinizin de oyunculuğu 10 numara hiç üzülmeyin gurur duyun kendinizle

Osman
Osman - 1 ay Önce

Bence kabahatın en büyüğü kendi milletini tanımayan kanal D nindir!
Biz çok özel bir milletiz fatihimizle de gurur duyarız paşamızla da fakat bir o kadar da inatçıyız .
Kendimden örnek vereyim...
Bana bu rahatlık sağlanmışsa rahat rahat Fitness yaparken bu diziyi cep telefonumdan seyretmek isterdim . Büyük bir merakla birinci bölümünü bekliyordum... Lâkin kanal D birinci bölümünü bütün uygulamaları kilitlemiş, Eve gelince YouTube’da bile seyredemedim.
Alooooo GANAL Deeee Sen benim keyfime kahyalık yapmaya kalkarsan sadece kendi kahyan olursun!!!

Talip ışık
Talip ışık - 3 hafta Önce

Dizinin tutmayacağı baştan belliydi. Ne o öyle "Osmanlı sultanı yanında delibaş ile Bizans sokaklarında koşturrmacası " yok böyle bir şey. Seyredince bu ne saçmalık dedim. Diziden de soğudum zaten.

SIRADAKİ HABER

banner481

banner482