banner480

Mahallenin Muhtarları yeniden çekiliyor

90'lı dönemlerde yayınlanan diziler yeniden seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Bir dönemin efsane dizileri arasında yer alan Mahallenin Muhtarları yeni bölümlerinin çekim hazırlıklarına başlanıldığı öğrenildi.

Mahallenin Muhtarları yeniden çekiliyor

Eski dizilerin yeniden ekrana gelmesi son zamanlarda moda haline geldi. Geçmişte kalan dizilerden Türk Malı dizisinin yeniden yayınlanması akıllara diğer dizilerin de yayınlanıp yayınlanmayacağı haberi konusunu getirdi. Türk Malı’ndan sonra Cennet Mahallesi, Çocuklar Duymasın gibi geçmişte kalan diziler yapımcılarının raflardan indirmesiyle yeniden çekilmesine karar verildi.  Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu bugünkü köşesinde 90'lı yılların dizilerinden olan Mahallenin Muhtarları'nın yeniden ekrana geleceği haberini verdi. Sina Koloğlu’nun o yazısı: 

Mahallenin Muhtarları 5 Ekim 1992’de Kanal 6’da yayınlanmaya başladı. 1994’te ATV’de sekiz sezon yayınlandı. 2001’de Kanal D’ye geçti. 2002 yılında ATV’ye döndü. Finali, 18 Haziran 2002’de star TV’de yaptı. 337 bölüm yayınlandı. Özel televizyon tarihinin ilk 10 yılının tüm oyuncuları ve oyuncu adayları bu diziden geçti. 199 oyuncu, değişik karakterlerde kendini gösterdi.
Dizi,  tekrar çekiliyor. Şöyle bir bilgi edindim. “Güncellenmiş konseptiyle hazırlanıyor. Aradan geçen zamandaki sosyolojik değişimler de göz önünde bulundurulacak.”
Peki oyuncu kadrosu? Başından beri bu dizinin iskeleti Temel (Erkan Can), Şirin (Esra Akkaya), Muhtar (Cihat Tamer), Behiye (Filiz Taçbaş), Seher (Leman Çıdamlı), Şoför (Yalçın Gülhan), İğneci Handan (Işık Aras) ve daha fazlası... Bu karakterlerin büyük bölümü olacakmış. Aynı isimlerle de olabilir, yeni isimler de katılabilir. İki kanala proje götürülecek. Son dönemde ‘mahalle dizilerinin’ yeniden gündeme gelmesi itici rol olmuş.   
 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482