banner480

''Liverpool gibisin Beşiktaş!''

Vatan Gazetesi yazarı Ertem Şener, Beşiktaş'ın Benfica karşısında 3-0'dan geri dönerek 3-3'lük skor ile aldığı beraberliği değerlendirdi.

''Liverpool gibisin Beşiktaş!''

İşte o yazı:

BEŞİKTAŞ için büyük bir fırsatın ayağına kadar geldiği geceydi. Tempolu ve inanarak başlamalıydı. Muhteşem taraftarı ile hakemi de baskı altına almış ve maça  başlamıştı Kartal. İlk 11’imiz  kötüydü. Aman ‘Gökhan Gönül’e ayıp olmasın, Beck’i de küstürmek istemiyorum’ şeklindeki kadrosuyla, sol beksiz macera dolu bir gecenin başlangıcı pek de iyi olmadı. Bir şeyler kötü gidiyordu. Yediğimiz ilk golün başlangıcı Ricardo Quaresma’ydı. Yine laubali, podyuma çıkmış tavrıyla kaptırılan top karanlık gecenin başlangıcı oldu.

BENFICA’NIN KÂBUSU!

ORTA saha düşünce, defansımıza da hızlı çıkan, arka arkaya sersemlemiş bir boksöre saydıran bir boksör gibi acımıyordu Benfica. Artçı depremler gibi 3 kez arka arkaya toplar direkten dönerken bizimkiler sessiz film izler gibi izliyordu topu da rakibi de. Nitekim gol geldi 3-0 oldu ve iyice çözüldük.

İKİNCİ yarıda mecburen açıklar verdik, fark artabilirdiler. Benfica sözüm ona kazandığını anlayınca laubalileşti. Luisao hariç. Tecrübeli defans oyuncusu tehlikeyi fark etti. Tek başına savunmada ayakta kaldı. Cenk ve Gökhan İnler hamlesi yerindeydi Şenol hocanın. İnler, Aboubakar’ı çok iyi gördü zaman zaman. Savunma arkasına o kadar güzel toplar attı ki İnler. Aboubakar’ın en iyi yaptığı şey ise defans arkasına koşular. Böyle olunca da Cenk’e geniş alan yaratıldı. Cenk maçın kahramanıydı. O olmasaydı ikinci yarı fark artardı. Ezildikçe ezilirdi Beşiktaş. Keşke maça böyle başlasaydın Şenol Güneş. İkinci yarı Beşiktaş, Beşiktaş gibiydi son 30 dakikada özellikle. Cenk, Aboubakar, Quaresma, Gökhan İnler ile Kartal devam dedi...

ATINÇ’IN girme sebebi, ne kadar da Tosiç’in adale sakatlığı olsa da havadan gelen toplara müdahale edebilecek birisinin gerekliliği de ortaya çıkmış oldu. İkinci yarıda oyun olarak da fark vardı. Gol de ivme kazandırdı. İlk yarıda ne kadar yanlış oynadıysa 2. yarıda o kadar doğru oynadı Beşiktaş. Aklıma Liverpool-Milan, Şampiyonlar Ligi 2005 finali geldi. Aynı öyle bir geceydi. Liverpool gibiydi Beşiktaş. 3-0’dan 3-3’e! Benfica bu geceyi uzun süre unutmayacak. Beşiktaş, Benfica’nın kabusu oldu bu sezon. 2. yarıdaki Beşiktaş’ı ayakta alkışlıyorum.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2016, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482