banner480

İçerde'nin müziğindeki sır açığa çıktı! Meğer merak edilen o ses...

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Show TV ekranlarında izlenme rekorları kıran dizi İçerde'nin müziği ile ilgili ilginç bilgileri okuyucularıyla aktardı. Toygar Işıklı ile dizinin müzikleri hakkında bilgi ala Koloğlu, merak edilen o konuya da açıklık getirdi.

İçerde'nin müziğindeki sır açığa çıktı! Meğer merak edilen o ses...

Milliyet'in ünlü televizyon yorumcusu Sina Koloğlu Show TV'nin fenomen olan dizisi 'İçerde' hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Sokakta birilerinin cep telefonunda zil sesi olarak İçerde'nin meşhur yüzük temasının zil sesini duyan ve şaşırdığını ifade eden Sina Koloğlu, dizinin nerelere ulaştığını söylemesi dikkat çekti.

Peki bir müziğin bu kadar etkili hale gelmesindeki sebep ne olabilirdi? 

Dizinin müziklerine imza atan ünlü müzisyen Toygar Işıklı'ya konuyu danıştığını belirten Koloğlu, başarılı sanatçının Coşkun karakteri ile zirve yapan müziğin Uluç Bayraktar'ın 3-4 farklı ritimden seçtiğini söylediğini açıkladı.

Bu ritmin dizinin müzik temalarından birisi olarak görücüye sunulmasını öneren Bayraktar, hit haline gelen melodinin çıkış noktası olduğu öğrenildi. Toygar Işıklı da bu sözlerin ardından müziği ritim olmaktan çıkartıp tema haline getirmiş. Bu sesin nasıl çıktığı da ayrı bir merak konusu olurken Koloğlu buna da açıklık getiriyor.

Yüzük ritmi orkestral perküsyon wood block'a bagetin sert kısmıyla vurulmuş hali ile orta çıkmış. Tınısının değişik gelmesi için de ekolayzır ayarıyla oynandığı tüyosu konuyu aydınlatmaya yetiyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482