banner480

Google'dan Aysel Gürel için büyük jest!

Türkiye'nin unutulmaz söz yazarlarından olan Aysel Gürel'e Google'dan büyük bir sürpriz geldi.

Google'dan Aysel Gürel için büyük jest!
Türkiye'nin başarılı usta söz yazarı Aysel Gürel'e dev arama motoru google unutmadı ve özel bir doodle ile güne merhaba dedi. Yapılan doodle usta isim Aysel Gürel'in yaş gününe özel olması dikkat çekti. 

Aysel Gürel bugün tam 89. yaşında. Sezen Aksu, Nilüfer, Tarkan ve Sertab Erener'in de aralarında bulunduğu bir çok sanatçıya eser bırakan ve Türk eserleri sanat tarihine damga vuran Gürel'i dünya çapında tüm hayranları özlemle anıyor.

Aysel Gürel 7 Şubat 2008 (bugün) tarihinde aramızdan ayrıldı.

AYSEL GÜREL İÇİN GOOGLE'DAN AÇIKLAMA

Asla başka bir Aysel Gürel olmayacak. 1929'da bu gün doğan Aysel Gürel, Denizli'de Sarayköy'de yaşamını sürdürdü. Gösterişsiz ve cesur olan Gürel, 1970'lerin sonundan 2000'li yıllara kadar Türk pop müzik sahnesine karar vererek, hem kaybolan aşk hakkındaki sözleri, hem de efsanevi şarkıcılar için, Sezen Aksu, Nilüfer, Tarkan ve Sertab Erener'in de aralarında bulunduğu şarkıcıları buldu. Bugün geride bıraktığı sözlerin hazinesinden yeni şarkılar üretiliyor!


Aysel Gürel, şarkılarıyla izleyicisini bulan bir şair idi; aynı zamanda yetenekli bir aktrist, Türkolog ve esprili provakatördü. Ayrıca bir feminist ve hayvan hakları aktivisti olarak damgasını vurdu.
Yıldızlar şarkılarına ses verirken, Aysel Gürel arka planda saklanacak bir şey değildi. O da, ilgi odağı için hazırlandı. Büyük boy kırmızı gözlükleri, pembe perukları ve kıvırcık kıyafetler giyen, flört eden ve akıllı repartee ile daima hızlı olan Gürel, öngörülemediği kadar unutulmazdı.
Bugünkü Doodle, Gürel'i kutluyor. Bu imza özelliklerini, saçlarını fuski renklerinde renklendirerek giymek, sevinci ekranda bulunması zor.

Doğum Günün Kutlu Olsun usta isim Aysel Gürel
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482