Yasa boğan kazadan kahreden detaylar!

Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul’a gelen bir özel uçak, İran'ın başkenti Tahran'ın güneyinde düştü. Uçakta bulunan 2'si kadın pilot, 1'i hostes, 8'i yolcu 11 kişi hayatını kaybetti

Yasa boğan kazadan kahreden detaylar!

Düşen uçakta iş adamı Hüseyin Başarın'ın kızı Mina Başaran, 7 arkadaşı ve üç mürettebat bulunuyordu. Başaran'ın düğün öncesi veda partisi için gittikleri belirtildi. Ayrıca ölenler arasında Zeynep Coşkun, Ayşe And ve Sinem Akay'ın bu yaz birer ay arayla evlenecekleri, Burcu Gündoğar Urfalı ve Jasmin Baruh Siloni'nin ise hamile olduğu ortaya çıktı.

4'Ü EVLENECEKTİ, 2'Sİ HAMİLEYDİ

Mina Başaran: Ailesinin tek kızıydı. Ve Başaran Holding'in veliahtı olan 28 yaşındaki Mina Başaran 2013 yılından beri şirkette aktif rol alıyordu. Mina Başaran'ın Can adından erkek kardeşi var. Başaran, Koç Üniversitesi'nde işletme bölümü okudu. Mezun olduktan sonra  European Business School'da lüks marka yönetimi üzerine master eğitimi aldı.

Mina Başaran ile Metprint Baskı Sistemleri'nin sahibi Murat Gezer Ekim ayında nişanlanmıştı.14 NİSAN'DA DÜNYA EVİNE GİRECEKTİ

Mina Başaran  14 Nisan'da Çırağan Sarayı'nda görkemli bir düğün töreni ile Murat Gezer'le evleneceklerdi.Jasmin Baruh Siloni: Takı tasarımcısı ve hamileydi.

İstanbul doğumlu olan Siloni, Hisar Okulları'nı bitirdikten sonra Koç Üniversitesi'ne gitti. Ardından ise mücevher tasarımcısı olarak çalışmaya başladı.

Liana Hananel: Lily and Rose mayoları tasarımcısı, evli ve 4 aylık bir bebeği vardı.

İstanbul doğumlu olan Liana Saint Pulcherie Lisesi'nden sonra Koç Üniversitesi'ne gitti. Ardından da internette satış yapan Lilyandrarose şirketini kurdu.

Ayşe And: Klinik psikolog olan Ayşe And'ın (30) nişanlıydı.

İstanbullu olan And, Saint Benoit Lisesi'ni bitirdi. Ardından New York Ackerman Institute'yi bitirdi ve Türkiye'de psikolog olarak çalışmaya başladı.

Zeynep Coşkun: Yeni nişanlanmıştı, bu yaz düğünü vardı.

Bursa'da Toyota Akkoyunlu Şirketinin sahibi iş adamı Orhan Coşkun'un kızı olan Zeynep Coşkun da Mina Başaran'ın en yakın arkadaşları arasındaydı.

Sinem Akay: Mavi Jeans'in eski sahibi Çetin Akay'ın kızı Sinem Akay (27) 'Casa di Denim' adlı jean tasarım şirketinin kurucusuydu.

İstanbul doğumlu Akay, Saint Joseph Fransız Lisesi'nden mezun oldu. Ardından İtalya'da moda üzerine eğitim veren Polimoda Firenze'de yüksek öğrenimini yaptı. Moda ve giyim sektöründe çalışıyordu, bu yaz evlenecekti.

Burcu Gündoğar Urfalı: İstanbul Teknik Üniversitesi tekstil ve moda tasarımı bölümünde başladığı eğitimini, çift diploma programı ile Fashion İnstitute of Technology New York'ta 2011 yılında tamamladı. Mezun olma projesi ile 'Critic's Award' alan ilk Türk öğrenci oldu. Daha sonra İstanbul'a dönen Urfalı tasarımcı Hakan Yıldırım ile çalışmaya başladı. 2015 yılında Bug Uniform adında kendi şirketini kuran Urfalı, kurumsal firmaların personellerine üniforma tasarımı ve üretimi yapıyordu. Hamileydi.

Aslı İzmirli: İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu olan Aslı İzmirli, mücevher tasarımcısı. Son olarak İzmia Jewelry adlı kendi şirketini kurdu.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER