Usta oyuncuyu sahnede kızdıran olay

Usta oyuncu sahnedeyken talihsiz bir olay yaşadı

Usta oyuncuyu sahnede kızdıran olay

"Benim Adım Feuerbach" oyunuyla Türkiye turnesine çıkan usta oyuncu Selçuk Yöntem,  saygısızca hareketlerde bulunan bir seyirciye "Yuh be" diyerek çok sert tepki gösterdi.  Oyun sırasında yaşananları Hürriyet gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu kaleme aldı.

İşte o yazısı:

“’YUH BE’ DEDİ”

Yazısına “Tiyatro, gösteri izleme adabını bilmiyoruz ne yazık ki...” diye başlayan Semercioğlu yaşananları şöyle aktardı:

“Oyun öncesinde defalarca, ‘Lütfen telefonlarınızı kapatın, fotoğraf ve görüntü çekmeyin’ uyarısı yapılmasına rağmen bazı seyirciler ısrarla telefonu ellerinden bırakamıyor...

Kimi zaman fotoğraf çekiyorlar, kimi zaman sesini açık unuttukları için telefon çalıyor, kimi zaman da flaşla video çekiyorlar.

Sahnedeki oyuncunun konsantrasyonunun bozulmaması imkansız...

Hele Benim Adım Feuerbach gibi, neredeyse tamamı tek kişi üzerine kurulu bir oyunda seyirciden gelen olumsuzluklar oyuncuyu daha da etkiliyor.

Samsun’da da öyle olmuş. Oyunun başından sonuna kadar seyirciler fotoğraflar, videolar çekmişler, telefonları ellerinden düşürmemişler. Selçuk Yöntem’in sahnedeki performansını düşürmüş de düşürmüşler...

Tüm bu stresin üzerine oyunun sonuna doğru ön taraftaki bir seyircinin telefonu çalınca... Seyirci de açıp konuşunca... Selçuk Yöntem dayanamamış, seyirciye dönüp ‘yuh be’ diye bağırmış...

Repliğinin arasına sıkıştırdığı ‘yuh be’den sonra da oyuna aynen devam etmiş. Ancak seyirciye tepkisini de oyun sonrasında göstermiş. Kimseyle fotoğraf çektirmeden, tebrikleri kabul etmeden kulisten çıkmış, kimselere görünmeden arka kapıdan çekip gitmiş...”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER