Ünlü manken yeniden yargılanacak

Ünlü manken Deniz Akkaya eski sevgilisi Murat Varol'u ölümle tehdit etmiş ve hapis cezasına çarptırılmıştı. Sonrasında cezası bozulan Akkaya, yeniden yargılanmak için hakim karşısına çıkacak.

Ünlü manken yeniden yargılanacak

Eski sevgilisi Murat Varol'u ölümle tehdit suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ünlü manken Deniz Akkaya'nın hapis cezası İstinaf Mahkemesince bozuldu. Akkaya yeniden yargılanmak için hakim karşısına çıkacak.

HAPİS CEZASINA İTİRAZ

Deniz Akkaya ile eski sevgilisi Murat Varol'un karşılıklı olan yaralama ve tehdit davası sonuçlandı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemisi'nde görülen duruşmaya Akkaya ve Varol katılmadı. Bir önceki mahkemede Varol'un kendisine fırlattığı ses sistemi hoparlörünü delil olarak getireceğini belirten Akkaya'nın avukatı, "Evden taşınma sırasında ses sistemi kayboldu. Bu nedenle getiremedik" dedi. Varol'un avukatı ise "Akkaya'nın şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle Varol'un beraatını talep ediyorum" diye konuştu. Davayı karara bağlayan mahkeme, Varol hakkında Akkaya'yı ölümle tehdit etme suçundan beraat kararı verdi. Ses sistemi hoparlörü ile Akkaya'yı yaralama suçundan ise 3 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Akkaya hakkında ise ölümle tehdit suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına karar veren mahkeme, cezanın bin beşyüz lira adli para cezasına çevrilmesine hükmetti.

YENİDEN HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Akkaya, aldığı cezaya itiraz etti. Bölge Adliye Mahkemesi 12. Ceza Dairesi itiraz sonrası, Akkaya hakkındaki hükmün bozulmasına ve dosyanın yeniden incelenip yargılama yapılmasına karar verdi. Bölge Adliye Mahkemesi, CMK Kanunu kapsamında kalan tehdit suçunun uzlaşma kapsamına alındığını ve şikayetçi Varol'un Akkaya'yla uzlaşmak isteyip istemediğinin sorulması gerektiğini belirtti.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2017, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER