Türk oyuncuya Hollywood teklifi

Türk oyuncu Deniz Gamze Ergüven, Hollywood'dan teklif aldı.

Türk oyuncuya Hollywood teklifi

‘Mustang’ filmiyle Oscar’a aday olan ilk Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’e büyük onur. Yeni filmi ‘Kings’te Daniel Craig ve Halle Berry gibi yıldızlarla çalışan Ergüven, Hollywood’un sinema devi Paramount Pictures’tan teklif aldı.

BAŞARISINI ‘KINGS’LE PERÇİNLEDİ

Deniz Gamze Ergüven’e Hollywood’un kapıları ardına kadar açıldı. ‘Mustang’ filmiyle Oscar’da ilk 5’e kalan ilk Türk yönetmen olan Ergüven, Halle Berry ve Daniel Craig ile çalıştığı yeni filmi ‘Kings’ ile bir kez daha sinema çevrelerinin övgüsünü aldı. Genç yönetmenin başarısı dünyanın en büyük film yapım ve dağıtım şirketlerinden Paramount Pictures’ın da dikkatini çekti.

YAKINDA MASAYA OTURACAKLAR

Yıllık geliri yaklaşık 3 milyar dolar olan Hollywood devi, ‘Kings’ filmine ortak olmak için Deniz Gamze Ergüven’in kapısını çaldı. Teklif karşısında büyük mutluluk yaşayan başarılı yönetmen, çekimleri Los Angeles’ta devam eden ‘Kings’ filmi ve daha sonra çekeceği yeni filmlerde kendisiyle birlikte çalışmak isteyen şirketle önümüzde günlerde masaya oturacak.
 
 
Ergüven’in senaryosunu da yazdığı ‘Kings’in Los Angeles’taki çekimleri filmde ‘Millie’yi canlandıran Halle Berry’nin sahneleriyle devam ediyor.

Deniz Gamze Ergüven’in büyük prodüksiyonlu ilk filmi ‘Kings’, 53 kişinin hayatını kaybettiği Los Angeles Olayları’nı konu alıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER