banner480

Şevval Sam’ın oğlu Tarık Emir Tekin Oxford’a gidiyor

Ekranların ve sahnelerin sevilen isimlerinden biri olan Şevval Sam ve Metin Tekin’in oğlu Tarık Emir Tekin başvuru yaptığı Oxford’daki drama okuluna kabul edildi. Şevval Sam ise bu mutlu haberi anneler günü hediyesi olarak kabul etti.

Şevval Sam’ın oğlu Tarık Emir Tekin Oxford’a gidiyor

Şevval Sam ile Metin Tekin’in oğlu olan Tarık Emir Tekin, İngiltere’de sürdürdüğü eğitiminin yanı sıra bir yandan da oyunculuk eğitimine devam ediyor.
 
 İngiltere’de eğitim gördüğü için orada yaşayan Tarık Emir, Türkiye’ye en son geldiği zaman, ‘Mata Hari’ müzikalinde rol alarak izleyenlerden büyük alkış toplamıştı. Başarılı bir sahne performansı olan Tarık Emir, bu başarısını yurt dışında da kanıtladı. Oxford’a kabul edildiği haberini ‘Anneler Günü’nde Şevval Sam’a veren Tekin, dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Oxford’un drama okuluna başvuru yapan 8 bin kişi arasından kabul edilen 17 kişiden biri ve ilk Türk olarak annesini gururlandırdı. Tarık Emir Tekin; Claire Foy, Richard Gadd gibi ödüllü ve başarılı isimlerin de mezun olduğu Oxford’da eğitim görecek. 
 


Tarık Emir, oyunculuktaki yeteneğin yanı sıra, yüksek motivasyona sahip ve dünyanın en prestijli okulları arasında ilk sıralarda yer alan eğitim kurumunda 3 yıllık eğitim görecek. Hem kendi başarısı hem de eğitiminin verdiği donanım ile gelecek vadeden Tarık Emir, annesi Şevval Sam ve anneannesi Leman Sam’ı da gururlandırdı.
 
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482