banner480

Perihan Savaş'tan duygulandıran paylaşım

Türk sinemasının başarılı ismi Perihan Savaş'tan hayatını kaybeden eşine duygusal mesaj

Perihan Savaş'tan duygulandıran paylaşım
Yeşilçam'ın usta isimlerinden Perihan Savaş 14 Şubat Sevgiller Günü nedeniyle ilk göz ağrısı vefat eden eşine duygu yüklü bir yazı kaleme aldı. 

1987 yılında büyük bir aşka dünyaevine giren Perihan Yılmaz Zafer çifti sanat camiasının örnek çiftlerindendi. Zafer beyin geçirdiği sağlık sorunları sebebiyle 1994 yılında geçirdiği kalp krizi ve sonrasında uzun tedaviler sonrası maalesefk 1995 yılında son buldu hayata gözlerini yumdu. 

Savaş eski eşi Yılmaz Zafer’i, Sevgililer Günü öncesinde kaleme aldığı duygusal bir mektupla andı.İşte o duygu yüklü mektup;

“Adamım, iyi yüreklim, güzel eşim, bana aşkın nasıl olduğunu öğreten adam... ‘Kavuşamazsın aşk olur, kavuşursun ama yarım kalır, o zaman da büyük aşk olur’ derler ya hani. Öyleydi seninle olan aşkımız. Beni ve biricik oğlumuz Savaş’ı yarım bıraktın ama ikimiz de gökyüzüne baktığımız her an senin gülen ve güzel yüzünü görüyoruz. Çok özlüyoruz seni. Sanıyor musun ki geceler sadece gece... Sanıyor musun ki gündüzler sadece gündüz... Sen gittiğinden beri geceler uzuyor, geceler güne dönmüyor adamım. Gün aydınlanmıyor. Aydınlık diyorlar ama benim sensiz gönül gözüm aydınlığı göremiyor ki. Fakat oğlumuz için ve aşkımızı güçlü tutmak için, aşkımıza olan saygım ve sevgimi çoğaltmak için sen durmadan çabalıyorsun benim içimde. Senin gücünle oğlumuzu büyütüp bugünlere geldim. Turgut Uyar’ın da dediği gibi; ‘Çünkü herkesin bir gideni vardır, içinden bir türlü uğurlayamadığı’... Bana güzel olan her duyguyu fazlasıyla yaşattığın için sonsuz teşekkür ederim. Huzur içinde yat güzel yürekli adamım. Oğlumuz bana emanet.” 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482