Mustafa Sandal’ın dedesi Hüseyin İleri hayatını kaybetti

Müzik dünyasının usta isimleri arasında yerini alan Mustafa Sandal’ın kendisi gibi ritim saz ustası ve emekli TRT saz sanatçısı olan dedesi Hüseyin İleri, 91 yaşında hayatını kaybetti.

Mustafa Sandal’ın dedesi Hüseyin İleri hayatını kaybetti

Başarılı şarkıcı Mustafa Sandal’ın ritim saz ustası olan ve bir dönem de TRT2de çalışan dedesi Hüseyin İleri yaşamını kaybetti. Ritim saz ustası ve emekli TRT saz sanatçısı olan Hüseyin İleri, 91 yaşında hayat veda etti. İleri’nin vefat ettiği haberini Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay sosyal medya hesabından duyurdu.Akay, “Mustafa Sandal’ın dedesi, Ankara Radyosu emekli usta ritim sanatçısı Hüseyin İleri'yi kaybettik. Radyoda spikerler, “Ve Hüseyin İleri” diye takdim ederlerdi ve bu şekilde hafızalarda yer etmişti. Kıymetli sanatçımıza Allah'tan rahmet, sanatçı arkadaşımız Mustafa Sandal’a, annesine ve yakından tanıdığım teyzeleri başta olmak üzere, tüm ailesine başsağlığı diliyorum.” Paylaşımıyla duyurdu.


 
Mustafa Sandal'ın annesi de babasının vefat etmesinden duyduğu üzüntüyü takipçileriyle paylaştı. Tülin İleri yaptığı paylaşımına "Canım babam, yorgunluğunun sonuna geldin. Çıktığın yolda inşallah huzura erersin. #hüseyinileri", notunu iliştirdi.
 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa ozkan
Mustafa ozkan - 1 yıl Önce

Mustafa abi başınız sağolsun Allah rahmet eylesin çok üzüldüm bende benimde dedem aynı vefat etti daha 2 ay oldu napcan abi ölen la olunmuyor benimde ismim mustafa tekrardan Allah sabirlar versin

SIRADAKİ HABER