banner480

Mustafa Ilıcalı’nın önerisiyle Nusret memleketine külliye yaptırıyor

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın önerisiyle Nusret Gökçe’nin Şenkaya Paşalı’ya külliye yaptıracak.

Mustafa Ilıcalı’nın önerisiyle Nusret memleketine külliye yaptırıyor

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın önerisiyle Nusret Gökçe’nin Şenkaya Paşalı’ya külliye yaptıracak. 

Yaptığı şovlarla dünya çapında fenomen olan Nusret Gökçe'nin doğduğu memleketi Şenkaya ilçesinin Paşalı köyünde büyük bir eksiklik fark eden Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, yeğeni Acun Ilıcalı ile irtibata geçip Nusret'in memleketine külliye yapmak istediğini söyledi. Bu konu üzerine daha önce Nusret Gökçe ile konuşan Mustafa Ilıcalı gereeni yaptı. Külliye’nin temel atma töreni Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Nusret Gökçe’nin katılımıyla cumartesi günü Şenkaya’da vatandaşlarla birlikte yapılacak iftarın ardından Paşalı’da gerçekleştirilecek.

4 BİN METREKARE

4 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan külliye; camii, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasılhane den oluşacak. 

KÜLLİYENİN HİKAYESİ

Önerimizi kabul edip doğduğu köye külliye yapmaya karar veren Nusret Gökçe’yi tebrik ediyorum diyen Ilıcalı, Paşalı’ya yapılacak külliyenin ilginç hikayesini; “Nusret Bey’in işletmesinde iftar yaptığımızda namaz kılmak için seccade istedim. Çalışanlar restorantta seccade olmadığını söylediklerinde biraz şaşırarak; aslında Şenkayalı hemşehrilerimiz arasından genelde hoca çıkar. Şenkayalı hemşehrimin işletmesinde seccade olması lazım dedim. Sonraki akşam Nusret Bey beni davet etti ve mekanda artık seccade bulundurduklarını söyledi. Bende mekanda artık seccade olduğuna göre memleketin Paşalıya’da külliye yakışır diye öneride bulundum. Ve Allah razı olsun önerimizi kabul edip Külliye yapmak için karar verdi. Cumartesi günüde inşallah temel atma törenini gerçekleştireceğiz.” cümleleriyle anlattı.

VE TEMELİ ATILDI

Şenkaya İlçesi'nin Paşalı Köyü'nde 4 bin metrekare üzerine yaptırılacak cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhaneden oluşan külliyenin temel atma törenine iş yoğunluğu nedeniyle katılamayan Nusret Gökçe'yi 65 yaşındaki babası Faik Gökçe temsil etti. Törende TV 8'in sahibi Acun Ilıcalı'nın amcası olan Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mevlüt Doğan, Şenkaya Belediye Başkanı Görbil Özcan, Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Ak Parti Oltu İlçe Başkanı Efsal Gülcü, Kadın Kolları Başkanı Tülay Çevik, Şenkaya Müftüsü Kazım Ünsal'ın da aralarında bulunduğu 300 kişi katıldı.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 21:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482