Haluk Levent sosyal medyada parti kurdu

Ünlü şarkıcı Haluk Levent referandum sonrası bir parti kurma ihtiyacı duydu. Levent, takipçileriyle yaptığı uzun konuşmalar sonucu kurduğu partinin ismini açıkladı.

Haluk Levent sosyal medyada parti kurdu

Referandum sonrası bir parti kurma ihtiyacı duyan ve kolları sıvayan şarkıcı Haluk Levent, takipçileriyle uzun istişareler yaptı. Partisinin ismini de koyan Levent, sosyal medya hesabından partisinin adını da duyurdu.

Sosyal medyada faaliyet gösterecek olan Partisinin adını 'Anadolu Halk ve Barış Partisi (AHBAP) olarak açıklayan Levent, kurduğu partiye ilişkin şu açıklamalarda bulundu.

''SAYIN GENEL BAŞKANIM DİYECEKSİNİZ''

"Bana bir parti ismi bulun. Partiyi kuruyorum. Bak söz verdiniz “Parti kur oy verelim” diye.. Tüm oylar benim partiye tamam mı? Rt yaptıklarımdan hangisinden fazla beğeni alırsa o parti ismi tamamdır ve bio’ya yazılacaktır. Anadolu Halk Partisi tamamdır. Hayırlı olsun. Batman temsilcimiz Mansur abimizdir. İlk işimiz Doğu ve Güneydoğu arkadaşlar! Tüm illerde ilçelerde ön seçim olana kadar geçici olarak atamaları ben yapacağım. Parti içi demokrasi var kardeşim. Parti üyeleri artık abi demeyecek yasak! ‘Sayın genel başkanım’ diyeceksiniz. Diğer takipçilerim abi demeye devam edebilir. Parti il ve ilçe başkanlarının ve belediye ve milletvekili adaylıklarında erkek kotamız yüzde 20 olacaktır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER