Halit Akçatepe toprağa verildi

Yılların efsane oyuncusu Halit Akçatepe son yolculuğuna uğurlandı.

Halit Akçatepe toprağa verildi

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve TBMM Başkanvekili CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi de cenazeye katılırken, kalabalık bir hayran kitlesi de cenaze için Şakirin Camii'ne geldi. Polis camii girişinde üst araması yaptığı camiide avlu tamamen doldu. Namazı kıldıran imam yapılanın bir dini tören olduğunu söyleyip, alkış yapılmamasını istedi.
Helallik alınmasının ardından cenaze namazı kılındı.

Halit Akçatepe'nin cenazesi zabıtaların omuzunda cenaze aracına taşındı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da cenazeden ayrılırken basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Sinema ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum. Ailesine özellikle sabırlar diliyorum. Allah gani gani rahmet eylesin"dedi. Halit Akçatepe'nin cenazesi Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

CNN Türk canlı yayınında konuşan Erol Evgin Halit Akçatepe için şunları söyledi:

"Birlikte renkli dünya adlı bir film çekmiştik. Turnelerde sahneleri kulisleri paylaşmıştık. Adam gibi adamdı Halit. Çok iyi usta bir sanatçıydı. İnsan olarak da çok değerli bir insandı. Hayata mizahla karşı durmuş hayatın zorluklarına mizahla göğüs germiş bir insandı.

En son ziyaretimde zor konuşuyordu ama yarım saat gülmüştük. Gülüp eğlendik birbirimize sarıldık.

Karadeniz’de yıldızlar yağsın diye bir söz vardır. Işıklar yağsın üzerine nurlar içinde yatsın. Halit’i kalbimize sakladık. Dostlarımız arkadaşlarımız bir bir gidiyor."
 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2017, 01:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER