banner480

Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı YouTube’dan kaldırıldı

Bu senenin en popüler şarkılarından biri olan 'Gece Gölgenin Rahatına Bak' şarkısının telif hakkı nedeniyle YouTube kanalından kaldırılmasına karar verildi. Genç şarkıcı Çağatay Akman ise konuyla ilgili yaptığı açıklamayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı YouTube’dan kaldırıldı

Sadece YouTube üzerinde bile 240 milyonun üzerinde izlenen videonun başak bir şarkı ile benzerliğinden dolayı kaldırılması üzerine genç şarkıcı Çağatay Akman’dan açıklama geldi.
 
Genç şarkıcı Çağatay Akman’ın Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı, söylenme tarzı ve melodisi ile bu yıla damga vuran şarkılar arasına girmeyi başardı. İlk çıktığı dönemlerde sosyal medyada popülerleşen ve sonrasında radyolarda çalınmaya başlayan bu şarkı, birçok kişinin de diline dolandı. Şarkının popülerliğinin giderek artması üzerine yayıncı şirketin resmi YouTube hesabında toplamda 240 milyon izlenmeye ulaştı.YouTube tarafından alınan ani bir kararla teliften dolayı videoyu yayından kaldırdı. Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı ANNA RF isimli grubun Jump isimli şarkısından alıntı olduğu söyleniyordu. Bu konuyla ilgili YouTube’a yapılan itirazlar dikkate alınarak şarkı yayından kaldırıldı.


 
Şarkının YouTube kanalından kaldırılmasının üzerine genç şarkıcı Çağatay Akman Instagram hesabı üzerinden açıklama yaparak Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısının 1 gün içinde yeniden YouTube’da olacağını söyledi.


 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482