Elçin Sangu'ya 'Vefasızlık' suçlaması

Oyuncu Elçin Sangu'ya menajeri Başay Okay 'Vefasızlıkla' suçlayıp tazminat davası açtı. 100 bin dolar istediği oyuncunun davasında tanıklar Başay Okay'a hak vererek aleyhinde tanıklık yaptı.

Elçin Sangu'ya 'Vefasızlık' suçlaması

Menajer Başay Okay'ın, Oyuncu Elçin Sangu'yu 'vefasızlıkla' suçlayıp 100 bin dolar tazminat istediği 'haksız fesih' davasında 10 tanık Sangu'yu suçladı. Tanıklar Sangu'yu Okay'ın yetiştirdiğini anlatarak Okay'a hak verdiklerini belirtti.

Menajer Okay, ''Ona bir abla şefkatiyle yaklaştım ve başrol oyuncusu yaptım. Ancak o vefasız davrandı. Haksız yere sözleşmeyi feshetti.'' dedi.

Başar okay, ünlü oyuncuyla 2012 yılında aralarında sadakate dayalı bir sözleşme yapmış ve Sangu'nun tüm işlerine kefil olmuştu. Okay'ın girişimleriyle Elçin Sangu, sonunda Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Aşk Kaç Beden Giyer, Kiralık Aşk, Karadayı, Kurt Seyit ve Şura dizileri ile bir içecek reklamında oynamıştı.

SÖZLEŞMEYİ ONAY ALMADAN FESHETTİ

Sangu, Başay Okay'ın onayını almadan sözleşmeyi feshetti ve başka bir ajansla çalışmaya başladı. Okay da bunun üzerine 100 bin dolarlık (364 bin TL) cezai şart bedeli istemiyle güzel oyuncuya dava açtı.

YÜZ YÜZE GELMEMEYE ÇALIŞTI

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde geçen hafta görülen davanın duruşmasına Elçin Sangu ve Başay Okay katıldı. Duruşmada 10 tanık dinlendi. Sangu duruşmada Okay'la yüz yüze gelmemeye çalıştı.

10 TANIK DİNLENDİ

Geçen hafta görülen davaya 10 kişi tanıklık yaparak Elçin Sangu'nun haksız olduğunu dile getirdi. Başay Okay'ın Sangu üstünde çok emeği olduğunu belirten tanıklar, Sangu'yu oyuncu yapanın menajeri olduğunu söyleyip ünlü oyuncuyu haksız bulduklarını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER