banner480

Doğukan Manço babasının mirasını açıkladı

Gerek yaptığı müzikle gerekse insanlarla olana ilişkileri ile gönüllere taht kuran Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço, babasının kendilerine bıraktığı mirası açıkladı.

Doğukan Manço babasının mirasını açıkladı

Babası gibi başarılı bir müzisyen olan Doğukan Manço, babasının kendilerine Rus ressamların yaptığı tabloları miras olarak bıraktığını açıkladı.
 
Doğukan Manço konuk olarak katıldığı radyo programında, samimi açıklamalar yaptı. Babası Barış Manço'nun sanat eserlerine büyük önem verdiğini söyleyen Manço, "Ben küçükken modadaki evimizde babam ile vakit geçiriyorduk. Bana vazoların minerallerine kadar tüm özelliklerini anlattığı günlerden biriydi, benim için çok kıymetliydi. Sonra her gün gördüğüm tablolardan bahsetmeye başladı "Bak bunlar Rus ressamların eserleridir, Rus ressamlar çok kıymetli eserler bırakmıştır' dedi.
 
MİRAS OLARAK TABLOLARI BIRAKMIŞ
 
Babasının hatıralarına saygı duymak ve onları korumak için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Doğukan Manço, babası Barış Manço'nun "Oğlum yarın öbür gün ne yaparsanız yapın, kendi ayaklarınızın üzerinde durun. Benim size bırakacak ne fabrikam, ne dükkanım var. Bu tablolarda yarın öbür gün sıkıştığınızda sizin hayatınızı kurtaracak sizlere bırakabileceğim miraslardır. O yüzden onlara güzel bakın" dediğini söyledi. Bu mirasa sahip çıkmaya çalıştıklarını babasından kalan tabloları satmadıklarını söyleyen Manço, "Çok şükür biz o tabloları satmadık ve Barışseverlere açabildik" dedi.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482