''Cenazemde görürsünüz benim ne kadar sevildiğimi''

Hababam Sınıfı'nın 'Güdük Necmi'si Halit Akçatepe hayata veda etti. Akçatepe, 2014'te verdiği söyleşide "Cenazemde görürsün benim ne kadar sevildiğimi" demişti.

''Cenazemde görürsünüz benim ne kadar sevildiğimi''

İlk filmini 1943 yılında çeken usta oyuncu Halit Akçatepe, Türk sinemasında unutulmayacak eserlere imza attı. Yeşilçam bugün Halit Akçatepe'nin ölüm haberiyle sarsıldı. Akçatepe 2014'te Cine5'te İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme adlı programında "Düşünür müsünüz ölümü?" sorusuna "Niye düşünmeyeyim ölümü. Öleceksek öleceğiz. Bunun başka çaresi yok. Cenazemde görürsün benim ne kadar sevildiğimi" diye cevap vermişti.

"BABAM OYUNCU OLMAMI HİÇ İSTEMEDİ"

Akçatepe, tiyatro oyuncusu olan babası oğlunun oyuncu olmasını hiç istememiş. Akçatepe o günleri şöyle anlatmıştı:

"Babam oyuncu olmamı istemedi. Oyunculuk açlık parasızlık demekti. Tiyatro doğru dürüst bir yere gelmedi ki. Tiyatroyu seversen yaparsın." diyerek anlattı. Babası Sıtkı Akçatepe ile "Hababam Sınıfı" filminde de birlikte oynadıklarını anlatan Akçatepe " Babam sinema yapmadı. 1938'de Taş Parçası'nı çekmiş sonra pek film yapmamış. Tiyatroyu çok seviyordu. Ertem Eğilmez onu ikna etti Hababam Sınıfı için. Ben bıraktım, babam devam etti. Annem Leman Hanım güzel kadındı. Çocukken tiyatroda annemle oynadım. Babam tiyatrocu olduğu için para kazanamazdı, annem de beni çok sevdiği için meyve yiyeyim isterdi. Babamın parası yoktu olanı verirdi. Babama tutturdu bende oyuncu olacağım oğluma meyve alacağım diye ve oldu, aldı."

"KIZIMIN İSİM BABASI KEMAL SUNAL'DIR"

Akçatepe, kızı Günsu'nun isim babasının da Kemal Sunal olduğunu söylemişti. "Rahmetli Kemal Sunal nişanlara, nikahlara gelmez, cenazelere giderdi. Evlendiğim gün gelmedi ama telefon etti hayırlı olsun diye. Seneye çocuk yaparsın kız olursa adını 'Su' koy dedi. 'Su' olarak adını düşünemedim. Okula gidecek dalga geçerler diye. Değiştirelim Günsu olsun adı dedik.


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER