Atilla Dorsay'dan Halit Akçatepe için dikkat çeken sözler

Sinema eleştirmeni ve yazar Atilla Dorsay, Türk sinemasının efsane ismi Halit Akçatepe'nin vefat haberinden sonra dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Atilla Dorsay'dan Halit Akçatepe için dikkat çeken sözler

Türk Sineması'nda ayrı bir yere sahip olan ve 'Hababam Sınıfı' efsanesinin 'Güdük Necmi'si olarak adını tarihe yazdıran Halit Akçatepe 79 yaşında hayatını kaybetti. Usta oyuncunun ölümü sanat dünyasını büyük bir yasa boğdu.

Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay usta oyuncunun ölümünden sonra, "Son 1-1,5 yıldır kimseyi kabul etmeden felçli bir şekilde yatıyordu" açıklamasında bulundu.

1973 yapımı 'Canım Kardeşim' filmine vurgu yapan Dorsay, "Türk sinemasına gelmiş geçmiş en güler yüzlü oyunculardandı. Ertem Eğilmez'in onu koruduğu ve onu bugünkü şöhretine kavuşturduğu bilinir. 'Canım Kardeşim' filminde Tarık Akan ile başrolü üstlendi ve onun karşısında hiç eğik durmadı. Tabii en çok 'Güdük Necmi' karakteriyle hatırlıyoruz. Çok sevilen bir oyuncuydu. Hiç silinmedi, kendisini hep gösterdi" ifadelerini kullandı.

"BİR BUÇUK SENEDİR KİMSEYİ KABUL ETMİYORDU"

79 yaşında hayata veda eden ustanın rahatsızlığı hakkında konuşan Atilla Dorsay, "Düşününce bile insanın içinden ağlamak geliyor. Son 1-1,5 yıldır kimseyi kabul etmeden felçli bir şekilde yatıyordu. Gidemedik, ziyaret edemedik" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER