'Ayla' filmi ne kadar izlendi? Ayla filmi Kore'de vizyona girdi mi?

Türkiye’nin 90. Oscar Ödülleri için adayı olan ‘Ayla’ filmi ne kadar izlendi? Ayla filmi Güney Kore'de vizyona girdi mi? 'Ayla' filmine dair merak edilen her şey haberimizde...

Türkiye’nin 90. Oscar Ödülleri için adayı olan ‘Ayla’ filmi ne kadar izlendi? Ayla filmi Güney Kore'de vizyona girdi mi? Ayla filmi oyuncu kadrosu ve konusu nedir? İşte tüm bu sorularınızın cevabı haberimizde bulabilirsiniz...

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta (Ekim) 3'ü yerli olmak üzere toplam 4 film vizyona girdi. Ekim ayında toplam seyirci rekorunun kırıldığı hafta sonunda Türkiye'nin 90. Oscar adayı olan Ayla filmi gişe rekorları kırarak zirveye ulaştı. Böylelikle film en iyi altıncı açılışa adını yazdırmış oldu.Seyirci: 312.135AYLA FİLMİ KORE'DE HENÜZ VİZYONA GİRMEDİ (KORE'DE TÜRKİYE FİLM FESTİVALİ)

Ayla filmi Güney Kore'de vizyona giremedi; Ancak Kore'de "Türkiye Film Festivali" olduğu sırada Ayla filmi maalesef ki yoğunluktan dolayı sadece 2 defa gösterime çıktı. Festival Kore'de 3 gün sürdü. 

"Türkiye Film Festivali"nde; Ayla, Unutursam Fısılda, Aşk Tesadüfleri Sever, Dağ ve Vesaire oynatıldı. Ayla Filmi Güney Kore'de de büyük ilgi gördü. Film sonrası Korelilerin düşünceleri ise oldukça duygusal ve olumluydu. 

"Çok dokunaklı bir filmdi, büyük bir zevke izledim"

"Kore Savaşında bilmediğim birçok bilgiye bu film sayesinde öğrenmiş oldum Teşekkürler"

"Ayla filminde arkadaşlarım rol aldı. Heyecanla bekliyordum ve film umduğumdan daha etkileyici çıktı. Koreli olarak düşünüyorum ki böyle projelerin sık sık olması güzel olur, teşekkürler""Çok güzel bir filmdi umarım Korede'de piyasaya çıkarılır ve çok kişi tarafından izlenir."AYLA FİLMİNE BİR ÖDÜL DAHA

Ayla'ya bir ödül daha: Uluslararası Asya Film Festivali'nde açılış filmiydi, izleyici oylarıyla "En İyi Film" ödülünü aldı!
AYLA KONUSU

Film, 1950'lerde Kore Savaşı'na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikayesinden beyazperdeye taşındı.

Kahramanlarının hala hayatta olduğu 'Ayla' filmi zamansız, mekansız, dil-din ve ırk tanımadan vicdanın nasıl da gerçek bir sevgiyle insanları buluşturabileceğini ve savaşa rağmen gerçek insanlığın nasıl da birleştirici olabileceğini Türkiye insanının güçlü gönlü ve ruhunu yansıtan bir gözle anlatan bir film. Ayrıca Kore Savaşı sırasında, dünyanın öbür ucunda, anne ve babası ölmüş minik bir çocuğun hem Türkleri hem Güney Korelileri hem de Amerikalıları aynı duygularda, nasıl büyük bir içtenlikle buluşturduğunun hikayesini perdeye taşıyan Ayla, savaşın acı koşullarında, ismi gibi ay yüzlü Ayla ile ay yıldızlı bir askerin tarihe mal olmuş 65 yıllık hikayesini anlatıyor.

OYUNCULARI

Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği, müziklerine Fahir Atakoğlu’nun imza attığı, danışmanlığını Elif Dağdeviren'in yaptığı Ayla, başta İsmail Hacıoğlu ve Eric Roberts gibi isimlerin olduğu zengin oyuncu kadrosuyla Oscar yolunda daha da ışıldayacaını umuyoruz. ve Türkiye'de hala filme gidemeyenler gitsinler. (Mendillerinizi yanınıza almayı unutmayın.)

Oscar'da "yabancı dilde en iyi film" aday adayı olan 'Ayla'nın, Akademi tarafından ödül için yarışmaya layık bulunup bulunmadığını öğrenmek için ocak ayını beklememiz gerekmekte. Oscar adayları 23 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak.

Medyahaber.com Nimet Güngör 
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER