Kansersiz Yaşam Derneği

“Bu hayatta iyilik yapmak için insanın eline çok az fırsat geçiyor.” Böyle bir söz duymuştum bir filmde. 
Gerçekten de şöyle bi hayatınıza baktığınızda elinize geçen fırsatlar sonrasında iyilik yaptığınızı göreceksiniz. Yani ben de bi şimdi kalkıp gideyim de şu pencereden bir bakayım da bi aç, sokak çocuğu vs var mı? Gideyim de karnını doyurayım iyilik yapayım demezsiniz. 
Tanıdığım ilk gün kanımın kaynadığı, tanıdıkça ayrı bir sevdiğim, annelikten güzelliğe her yerde kendime örnek aldığım benim en sevdiğim arkadaşım Medya Haber’in Prensesi Gülşen Şener’in bir peri gibi her alanda her yerde hayatıma çok güzel dokunuşları oldu. ( ooo amma da abarttın demeyin az bile yazdım :) )  Geçtiğimiz günlerde telefonda sohbet ederken konu konuyu açtı ve yardım, bağış, hayır işi derken konumuz Kansersiz Yaşam Derneği’ne geldi. Ben her yerde gönüllülerden oluşan takımlarda bayrak sallayarak önde gidenlerden biri olunca hemen KAYD ailesi ile tanışmayı istedim. Gülşen de hemen tanışmak istediğimizi söyledi ve hemencecik tanıştık. Ve bu güzel aile beni o kadar sevdi ki aralarına da aldılar. Şimdi ne iş mi yapar KAYD? Aşağıda bilgi vereceğim elbet ancak öncelikle size onlar için siz neler yapabilirsiniz bunlardan bahsetmek istiyorum. 
Maddi bir yardım yapmak isterseniz buradan bağışta bulunabilir(http://www.kayd.org.tr/tr/bagis) ya da aşağıda paylaştığım linke tıklayarak açılan sayfadaki formu doldurabilir ve gönül üyesi olabilirsiniz. Gönül üyeliğini ise aşağıda kısacık detaylandırdım. 
Gönül Üyeliği için: http://www.kayd.org.tr/tr/gonul-uyeligi  
Formun olduğu sayfaya geldiğinizde sizin onlar için ne yapmak istediğinizi seçmeniz için bir alan da mevcut. Buradan Araç-Ulaşım-Nakliye, Bağış(Ayni-Nakdi vb), Baskı üretim, Büro İçi Çalışma, Gönüllü Öğretmenlik, Stant, İnternet İletişimleri(Mail Gönderimi vb), Mesleki Danışmanlık, Onkoloji servislerinde etkinlik çalışması, Organizasyonlar, Promosyon malzemeleri, Satış, Sponsorluk, Yardım Paketlerinin Hazırlanması, Tanıtım, Tercüme seçeneklerinden birini ya da bir kaçını seçebiliyorsunuz. Diyelim arkadaşınızın matbaası var. Baskı üretimi seçin diğer kutucuğuna yazın. Baskı üretimde tanıdık bulurum vb. ya da Sponsorluk seçin. Sponsorluk veremem ama bulurum deyin. Vb. ama emin olun bir yerde siz de destek olacaksınız mutlaka. Hiçbir şey yapamazsanız iki kâğıdı bir zarfa koyma görevi verirler kendinizi onlar için bir şey yaptığınızda çok mutlu hissedersiniz.
Hastanelere giderek kanserli çocuklara destek olabilir onlarla güzel vakit geçirebilir onlara moral verebilirsiniz.
Benim en çok katılmayı istediğim ancak ne yazık ki çok geç öğrendiğim kısmetse bu sene kesinlikle içinde alıcı olmaktan ziyade projesinde de yer almak istediğim Alışveriş YaşaTIR etkinliği. Siz de alış-verişi çok seviyor ve aynı zamanda destek olmak istiyorsanız harika bir fırsat. Bir de önemle belirtmek isterim Instagram’da kansersizyasam hesabını takip edebilir bu ve bunun gibi etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Artık instagram’da gönderi bildirimlerini aç diye bir alarm sistemi var biliyorsunuz. Bunu da aktif hale getirdiğinizde KansersizYasam Instagram hesabından yapılan tüm paylaşımlar arkadaşınızdan mesaj gelmiş gibi cep telefonunuzun kilitli ana ekranına da düşecek. 
Merak ettiğiniz herhangi bir başka şey olursa bana da sorabilirsiniz. En kısa sürede cevabını alıp size dönmüş olacağım. 
Bir de YouTube kanalımda kısa zaman içerisinde KAYD’nin destekleri ile yapılan Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kanserli Çocuklar ile güzel bir hafta sonu onlara moral vermek onlarla güzel vakit geçirmek için bir etkinlik yapacağım. Detaylarını öğrendikten sonra YouTube kanalımdan “BİR HAFTASONU BULUŞALIM MI” başlıklı bir video yayınlayacağım. Ve katılım göstermek isteyenler ile birlikte Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kanserli çocuklar ile güzel bir hafta sonu geçireceğiz. Kimse gelmezse de ben gideceğim ayrıca :)
Kansersiz Yaşam Derneği Kimdir? 
Başta kanser olmak üzere hastalıklarla mücadele etmek. Kanser ve diğer hastalıklara karşı topluma eğitim, bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak bu sayede hastalıkların topluma zarar vermesinin önüne geçmek. Başta kanser olmak üzere hastalıkların erken teşhis ve tedavileri konularında bilimsel ve sosyal çalışmalar yapmak, erken teşhis ve tedavileri ile ilgili dünyadaki gelişmeleri izleyip bunların ülkemizde uygulanmasını sağlamak. Kanser ve diğer hastalıklarla mücadele eden kişilere imkânlar ölçüsünde her türlü desteği vermek ve böylece toplumun daha sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürmesine katkıda bulunmayı amaç edinmiş bir dernektir. 
Kansersiz Yaşam Derneği MİSYONU: Sağlıklı ya da kanser hastası olan herkes, kansersiz bir dünyanın mümkün olduğunu anlatmak ve hastalıkla tanışmamaları için 7’den 70’e farkındalık sağlamak

Kansersiz Yaşam Derneği Neler Yapar?
KAYD Başta kanser olmak üzere toplumu tehdit eden hastalıkların türlerini, ortaya çıkma nedenlerini ülkemizde görülme sıklığını belirler ve bununla ilgili düzenli araştırmalar yapar, bu gibi hastalıkların tedavisi konularında araştırmalar yapar. Kanser ve diğer hastalıkların önlenmesi teşhis ve tedavisi ile ilgili dünyada ortaya çıkan yenilikleri gelişmeleri takip eder ve ülkemizde de neler yapılabilir bunlar için gerekli çalışmaları yapar. Kanser ve diğer hastalıklar ile ilgili konularda sosyal ve bilimsel içerikli panel konferans seminer düzenler ve toplumu bilinçlendirir. Etkinlikler yaparak farkındalık yaratır.
Kansersiz Yaşam Derneği PROJELERİ:
Eğitim:
Barış İçin Bilim Konferansı
Bilim ve Bilinçlendirme Günleri
Meme Okulu
Eğitim YaşaTIR
Spor YaşaTIR
İyilik, Sağlık Panelleri
Kaynak Geliştirme:
Alışveriş YaşaTIR
Sporcu Melekler
Yardım Toplantıları
Moral ve Motivasyon:
Gülümse SEN Çocuk Panayırı
Eğitim ve Atölye Çalışmaları
En Anlamlı Sayı
Yaşam Alanı İyileştirme:
Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Pediaktrik Onkoloji
Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Bölümü Ayakta Tedavi Servisi
Ümraniye E.A. Hastanesi Çocuk Onkoloji/Hematoloji ve KİT Ünitesi

ÖNEMLİ NOT: Derneğin hakkında bilgi ve yaptıkları hakkında yazdıklarım kısmi olmakla birlikte. Yukarıda gönül üyeliği için verdiğim linkten resmi siteye ulaşabilir teferruatlı bilgi sahibi olabilirsiniz. 
Sağlıklı günler dilerim. 
Sevgi ve Saygılarımla, 

YORUM EKLE