Parfüm kullanmanın püf noktaları

‘‘Parfüm kullanmanın püf noktası mı olurmuş?’’ diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü doğru parfüm seçimi ve kullanımı sayesinde parfümünüzün etkisine inanamayacaksınız.

Parfüm kullanmanın püf noktaları

Parfüm kullanırken dikkat edeceğiniz birkaç detay ile kullandığınız parfüm hem daha kalıcı olacak hem de sizi daha doğru yansıtacaktır.Güzellik ve estetik uzmanlarına göre doğru parfümü seçip doğru şekilde kullanmanın size daha farklı bir güzellik katacağı ipucunu veriyor.


 
Güzelliğinizi seçtiğiniz parfümle tamamlamak için dikkat etmeniz gereken noktalar;
 
TENİNİZ TEMİZ OLMALI
 
Parfümü kullanmadaki amacınız kötü kokuları gidermek olmamalı. Tam aksine temiz bir tene uygulanan parfüm daha ferah bir etki oluşturacaktır. Kullandığınız parfümün güzel kokması için kullanacağınız bölgenin temiz olması gerekiyor. Kalıcı ve etkileyici bir kokuya sahip olmak istiyorsanız teninizin temiz olması gerekiyor.


 
Özellikle banyodan sonra kullanılan parfüm daha kalıcı bir etki oluşturuyor. Çünkü ciltte bulunan gözeneklerin banyodan sonra açılıyor olması kullandığınız kokunun teniniz tarafından daha iyi emilmesini sağlar.  Parfümünüzün yanında aldığınız banyo ürünlerini de kullanmak daha kalıcı olmasını sağlar.
 
 
 
PARFÜMÜ DOĞRU YERE SIKIN
 
Parfümün daha kalıcı olmasını sağlamak için, sıkacağınız bölgeleri doğru seçmeniz gerekiyor. Doğru yerlere sıkılan parfüm ile parfümün kalıcılığı arttırılabilir. Nabzın attığı yerlere sıkılan parfüm kalıcı ve güzel koku yayılmasını kolaylaştırır.


 
Bilekler, boyun, göğüs arası, kulak arkası ve diz aralarına sıkılan parfüm o bölgelerin daha sıcak ve nemli olmasından dolayı daha kalıcı olacaktır ve daha çok yayılacaktır.
 
CİLT TİPİNİZE UYGUN PARFÜM SEÇİN
 
Doğru parfüm seçmenin önemli noktalarından biri cilt tipinize uygun olmasıdır. Cilt tipi yağlı olanlar kalıcılık konusunda daha şanslıdır. Çünkü yağlı cilt tipi olanlar parfümüm uzun süre ciltlerinde hapsedebiliyorlar.  Ancak kuru cilt ise parfümü daha çabuk kaybedebiliyor. Bu yüzden kuru ciltler parfümlerini daha sık yenilemeliler.
 
 
 
HER KOKU HERKESE YAKIŞMAZ
 
Parfüm seçimi yaparken sizin kokuyu beğenmeniz değil, vücudunuzda nasıl koktuğu daha önemlidir. Doğru parfümü bulmak başkasından beğendiğiniz değil sizin teninizde nasıl koktuğunu bulmaktan geçer.  Uzmanlar, parfümü almadan önce denemek gerektiğini söylüyor. Çünkü parfümler etkisini ten kokusuyla birleştirerek gösterirler. Beğenerek aldığınız bir parfümün sizin teninizdeki kokusu hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilir.
 
 
 
PARFÜM DENEME YÖNTEMİ
 
Almak istediğiniz parfüme karar verdikten sonra bileğinizin iç tarafına bir parça sıktıktan sonra 10 dakika bekleyin. Bu sırada parfümde bulunan alkol buharlaşır ve teninizin kokusuyla birleşen parfümün teninizdeki kokusu ortaya çıkar. Parfüm deneme yöntemini en fazla 3 kokuya bakarak uygulamanız gerekir. Kokuların birbirine karışmasını engellemek için ise kokular arasında kahve koklayın. Böylece kokular etkisizleşecektir.

 
 
BUZDOLABINDA SAKLAYIN
 
Parfümleri karanlık, kapalı ve serin ortamlarda saklayarak ömürlerini daha uzun hale getirebilirsiniz. Buzdolabında saklanan parfümlerin kokuları daha uzun süre kalıcı olur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER