Mat ruj kullanmanın püf noktaları

Kadınların en vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan ruj, kullanımı kolay görünse de dikkat edilmediği taktirde istediğiniz etkiyi vermediği gibi daha kötü sonuçlara bile neden olabilir.

Mat ruj kullanmanın püf noktaları

Ruj kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Son zamanların trend rujları arasında yer alan mat ruj kullanımı ise diğer rujlardan daha zordur. Mat ruj kullanırken yapacağınız hata bütün makyajınızı mahvedecektir bu yüzden mat ruj sürerken hataya yer yoktur. Mat ruj sürdüğünüz zaman dudağınızda oluşmasını istediğiniz kusursuz görüntüyü yakalamak istiyorsanız sizler için hazırladığımız adımları takip etmeniz gerekir.  
 
1. Adım: Ilık su ile ıslattığınız bir el bezi ile dudaklarınızda bulunan ölü deriden kurtulmak için iyice silin. Çünkü mat ruju uygulayacağınız dudakların kabuklu olması görüntüyü korkunç hale getirir.

2. Adım: İyiyce temizlediğiniz dudaklarınıza dudak balmı sürün ve iyice emmesi için bir süre bekleyin. Eğer dudak balmını yoğun bir şekilde uyguldıysanız ve bekleseniz bile emmeyecekse fazla gelen balmı da bir peçete yardımıyla nazikçe alın.

3. Adım: Balmınızın üzerine bir miktar lip primer sürün. Kullanacağınız mat rujunuzun rengi koyu ise bu uygulama ile rujunuz daha pürüzsüz görünecektir.

4. Adım: Diğer aşamaları sorunsuz bir şekilde geçtikten sonra şimdi istediğiniz renkte mat rujunuzu uygulamaya geçebilirsiniz. Ancak mat rujunuzu sürerken tek hareket önemlidir.
Pürüzsüz ve tek bir kat sürmeniz gereken mat rujunuzu tam tersi olarak sürmeye çalışırsanız görüntü leke leke olacaktır.

5. Adım: Dışına taşırdığınız rujunuz için yapmanız gereken bir kapatıcı kullanmaktır. Bütün kusurları kapattı gibi rujunuzla ilgili sorunları da çözebilirsiniz. Kapatıcı kullanarak rujunuzun renginin akmasını da önleyebilirsiniz.

Uygulaması çok zor olan mat ruj kullanmak ekstra özen ister. Mat ruju düz bir şekilde sürdüğünüz zaman düzgün görünmesi için gün içinde birkaç defa tazelemeniz gerekebilir. Ancak bu adımları takip ederek uyguladığınız mat rujları sürekli tazeleme gereği duymayacaksınız.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER