banner480

Krem peynirdeki büyük tehlike

Normalde peynir yemeyen çocukların daha kolay tükettikleri krem peynirler aslında göründükleri kadar masum değil. Krem peynirin bilimsel araştırmalar sonuçlarına göre sağlığa zararları bulunuyor.

Krem peynirdeki büyük tehlike

Yabancı Medical News Today'in haberine göre, ABD'de bulunan Roswell Park Kanser Enstitüsü Kanser Önleme ve Kontrol Departmanında görevli Dr. Susan McCann önderliğinde yapılan bilimsel çalışmada, meme kanseri teşhisi koyulan bin 941 kadın ile sağlıklı bin  237 kadından aylık olarak süt ürünleri tüketimlerinin nasıl olduğuna ilişkin hazırladıkları anket sorularını yanıtlamaları istendi.

Yapılan araştırmalar sonucunda hazırlanan anket sonuçlarına göre, süt ürünü fazla tüketen kadınlarda meme kanserine yakalanma  riski oranı yüzde 15 az olduğu bilgisi elde edildi.

KREM PEYNİRİ KANSER Mİ YAPIYOR?

Bilim adamları tarafından yapılan çalışmaya sonucunda elde edilen bulgular şaşırtıcı çıktı. Yapılan çalışmalarda yoğurt tüketimini fazla yapan kadınlarda meme kanserine yakalanma riski yüzde 39 oranında düşerken, çedar ve krem peynirlerini fazla tüketen kadınlarda ise meme kanserine yakalanma riske yüzde 53 oranında artıyor.

Kanser Önleme ve Kontrol Departmanı Başkanı Dr. Christine Ambrosone,  "Kadınların süt ürünleri tüketimleri arasındaki farklılıklar, meme kanseri ile  ilişkili potansiyel risk faktörlerine ilişkin önemli, yeni bir anlayış sunuyor. Beslenmenin tüm kanserlerin yüzde 30'undan sorumlu olduğu düşünülürken, daha  fazla araştırmanın, bu riski azaltmak amacıyla hangi gıdanın daha değerli  olduğunu daha iyi anlamamıza yardımcı olacağını umuyoruz." Açıklamasını yaptı.   

İÇERİĞİNDE KATKI MADDESİ OLAN ÜRÜNLER RİSKİ ARTTIRIYOR

Süt ürünlerinin içerisinde bulunan farklı besin maddeleri nedeni ile meme kanserine yakalanma riski artıyor. Süt ürünlerinin içeriğinde bulunan katkı maddelerine göre kansere yakalanma riskinin artması veya azalmasına neden oluyor. 2017 yılındaki kanser vakası tahminlerine göre 40 bini ölümle sonuçlanacak 252 bin 710 yeni meme kanseri vakasına rastlanacak.     
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482