Kısa boylu kadınlara gardırop önerileri

Boy olarak biraz daha kısa olan kadınlar ne giyecekleri konusunda biraz daha kararsızdırlar. Kadınların çoğu kararsızdır ama onlar biraz daha farklı düşünebilir. Böyle durumlarda yardımınıza koşacak önerileri sizler için derledik.

Kısa boylu kadınlara gardırop önerileri

Kısa boylu kadınlar maalesef her beğendiklerini giyemezler. Daha orantılı ve olduklarından daha uzun görünmek için uygun kombinler yapmak zorundadırlar. Dikkatsiz giyindikler zaten orantısız bir görüntüye sahip olurlar. Kısa boyluysanız ve daha uzun görünmek istiyorsanız gardırobunuzda bulundurmanız gereken bazı parçalar bulunuyor.  
 
Yürürken rahat hareket edebileceğiniz platform topuklu ayakkabılar

Çok yüksek ve ince topuklu ayakkabılar boyu kısa olan kadınlarda cambaz ayaklığı gibi görünmesine neden olabilir. Boyunuzu daha uzun göstererek şık olmak için bilekten bağlamalı ve kalın topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz.   
 
Bol paça pantolonlar

Platform ayakkabılarınızla birlikte güzel bir kombin yaparak bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Bol paça ve belinizi saran pantolonlar seçerek boyunuzu olduğundan uzun gösterebilirsiniz.

Vücudu saran bol paça kot pantolonlar

Kalçanıza oturan ve dizlerin altından itibaren genişleyen kot pantolonlar her kadının dolabında mutlaka olması gereken kurtarıcı bir parçadır ancak kısa boylu kadınlar için daha büyük bir öneme sahiptir. Daha uzun ve şık görünmek için bol paça pantolonlarınızı topuklu bot veya sandalet ile kombin yapabilirsiniz.

Kalça altına inen bir mont

Minyon tipli kadınların mont seçimi yaparken hataya düşmeleri en çok boy kısmında yaşanır. Mont seçiminde en sık yapılan hata, çok kısa veya çok uzun boy seçerek ortasını bulamamak. Orantılı bir görüntü yakalamak için ceketleriniz mutlaka kalçanızın altında bitmeli. Kalça altından kısa biten ceketler demode görünürken uzun olanlar ise sizi daha kısa gösterecek.

Her mevsim kullanılabilecek V yaka bir gömlek

Gövde kısmınız kısaysa ters bir üçgen algısı oluşturmak dikkati yakanıza çekerek boyunuzu geri planda bırakacaktır. Bütün mevsimlerde giyebileceğiniz hafif bir kumaş, sıkılmayacağınız renkler ve desenler tercih edin.

Midi elbise

Kısa boylu kadınların daha uzun görünmesini sağlamak için mini etek giymesi düşüncesi artık demode olmuş bir düşüncedir. Mini etek yerine midi boy bir etek seçmek daha zarif görünmenizi sağlayacaktır. Midi etek seçerken dikkat etmeniz gereken tek nokta ise etek boyunun ayak bileklerinize çok yakın olmaması. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER