İşte evde rahatlıkla manikür yapımı

Bayanların düzenli olarak vakit ve belirli bir bütçe ayırdıkları tırnak bakımı için muhteşem öneriler haberimizde...

İşte evde rahatlıkla manikür yapımı
Hem bellirsiz bir vakit hem de belirli bir bütçe ayırdıkları tırnak bakımı ( manikür) için artık kuaförlere gitmenize gerek yok. Tırnak bakımınızı bu aşağıda verdiğim adımlara göre evde de yapabilmeniz artık mümkün.

1 Tırnak etleriniz için ellerinizi ılık ve içine normal sıvı sabun kattığınız suda bekletin!

Tırnak etlerinizin yumuşaması hazırlamış olduğunuz bu ılık suda yaklaşık 10 -15 dakika bekletmeniz gerekir. Ilık su ve hoş kokulu bir sabun içerisinde etleriniz yumuşayacaktır.

2- Bitkisel yağlar harika yardımcılar

Lavanta yağı, badem yağı, zeytinyağı gibi bitkisel ve pek çoğu hoş kokulu bitkisel yağları manikür suyunuza ekleyerek daha yumuşak, daha kokulu kolayca törpülenen ya da kesilen tırnaklara ve tırnak etlerine sahip olabilmeniz mümkün.

3- Kırılan tırnakların tek çözümü limon

Sıklıkla kullanılan ojelerden sararan, çabuk kırılan tırnakların tek çözümü limondur. Hem manikür suyunuza katacağınız yarım limonun suyu ile hem de yumuşayan tırnaklarınıza masaj yapacağınız limon kabuğu ile daha sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

4- Düzgün tırnaklar için törpü kullanın

Ellerinizi 10-15 dakika hazırladığınız suda yumuşatıp arındırdıktan sonra tırnaklarınızı kesip törpüleyebilirsiniz. Düzgün, eşit tırnaklar için törpü kullanmak büyük önem taşır. Tırnaklara zarar vermemek adına metal yerine kağıt ya da cam törpü kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

5- Tırnak etlerinizi iyi temizleyin

Tırnaklarınızı kestikten sonra ellerin bakımsız görünmesine yol açan uzun, koparılmış tırnak etlerini bir törpü ya da kürdan yardımıyla ittirip ardından özel makasıyla kesmeniz gerekir. Eğer tırnak etleriniz azsa sadece geriye doğru itmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra törpülenen tırnaklarınızı tekrar su ile ıslatıp daha sonra kurutup nemlendirici yardımıyla krem sürünüz. Bu kısa bakımdan sonra istediğinzi renk tonunda ojelerinizi aşağıdan yukarıya doğru tek seferde sürebilirsiniz. 

 
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER