banner480

Gözaltı morluklarına doğal maskeler

Gözaltı morlukları yüzün cansız ve sağlıksız görünmesine neden oluyor. Bu durumu bir türlü engelleyemiyorsanız işte size gözaltı morluklarından kurtulmanın doğal yöntemleri.

Gözaltı morluklarına doğal maskeler

Gözaltı morlukları genellikle dengesiz beslenmekten, aşırı sigara, kahve ve alkol tüketiminden meydana gelmektedir. Bu alışkanlıklarınızdan en azından bir tanesini mümkün olduğunca azaltmanız gerekiyor. Aksi takdirde bitkisel ya da kimyasal hiçbir işlem işe yaramayacaktır.

Gözaltı morluklarınızdan kısa sürede, doğal yöntemlerle kurtulmak için doğal yöntemlerden yararlanabilirsiniz. İşte gözaltı morluklarına doğal maskeler...

Papatya ve patates maskesi

İlk olarak patatesi rendeleyin ve püre kıvamına getirin. Daha sonra püre kıvamına getirdiğiniz patatesi gözaltlarınıza koyup bekletin. Son olarak papatya çayı ile yüzünüzü yıkayın. Patatesin içerisindeki potasyum ve nişasta kısa sürede morlukları yok edecektir.

Ebegümeci maskesi

Bir miktar ebegümeci ile 3 çay kaşığı sütü karıştırarak macun kıvamına getirin. Macun kıvamına gelen bu maskeyi gözaltlarınıza sürerek 15 dakika bekletin. Bu maskeyi 1 ay boyunca hergün uygulayabilirsiniz.

Elmalı maske

Elmayı rendeleyip iyice suyunu sıkın. Suyunu sıktığınız elmaya bir çay kaşığı türk kahvesi ekleyin. Bu karışımı gazlı bezin arasına yerleştirip gözlerinizde bekletin. Bu maskeyi haftada 3 gün arayla tekrarlayabilirsiniz.

Limonlu domates maskesi

Bir kaba eşit miktarlarda domates ve limon suyu koyun. Yaptığınız bu domates-limon suyu karışımını gözaltlarınıza sürün. Bu maskeyi 1 hafta boyunca günde iki defa uygulayabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482