Genç kalmanın yolları

Aynaya baktığınızda, yüzünüzde oluşan çizgiler canınızı sıkmaya başladıysa bu haberimiz size göre

Genç kalmanın yolları

Sosyal medyanın önüne geçilemez etkisinden olacak ki kadınlar genç görünmek için diğer yıllara nazaran daha fazla çaba harcıyor. Yılların belirtisi haline gelen kırışıklıklardan kurtulmak için kadınların çoğu estetik koltuğuna yatarken kimileri de kozmetik ürünleriyle yaşlanmanın önüne geçmeye çalışıyor.

Halbuki Acıbadem International Hastanesi dermatoloji uzmanı Dr. Hülya Sağlam’a göre aslında çok basit bir yöntemle genç kalma süresini uzatacağımızı açıkladı.

Sağlam, şu basit yöntemlerle kırışıklığa karşı önlem alınabileceğini söyledi:

*Yatış tarzına dikkat edin. Sırt üstü ve kabarık olmayan bir yastıkla yatmak boyun kırışıklığının oluşumunu azaltmada etkili.

*Otururken veya hareket halindeyken boynunuzu dik tutun.

*Egzersiz olarak gün içerisinde boynunuzu mümkün olduğunca geriye alıp 5 saniye bekleyin, dik pozisyona alıp birkaç saniye dinlenin. Bu çalışmayı 10 kez tekrarlayın. Göğüs kaslarını kuvvetlendiren hareketler de boyna iyi geliyor.

*Boyun kaslarına en etkili spor yüzme. Fırsat buldukça yüzün. Hem sağlığınıza iyi gelecek hem de gençleşmenize fayda sağlayacak.

*Masajın toparlayıcı etkisi var. Sert bir lifle banyoda boyun derisi pembeleşinceye kadar ovalama yaptıktan sonra besleyici bir yağ ile masaj yapın.

Yukarı doğru ve enseye doğru masaj önemli. Sağ elle boyun sol tarafı, sol elle de sağ tarafından enseye doğru çekilmeli. Baş ve orta parmaklar arasında boyun derisini hafif kaldırıp bırakın. Elinizin tersi ile hafifçe vurarak çene altında masajı tamamlayın.

*Yüzünüzle birlikte mutlaka boynunuzu da günlük temizleyici jel veya sütlerle temizleyin. Boynunuzu aşağıdan yukarı doğru masaj uygulayarak nemlendirin. Güneşe çıkarken güneş koruyucuyu ihmal etmeyin. 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 02:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER