banner480

Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Baharın gelmesiyle birlikte karıncalar ortaya çıkmaya başladı. Evinizde oluşan karınca problemlerinden kurtulmak için yapmanız gereken ise...

Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Karıncalar genellikle bahar ve yaz mevsiminde gün yüzüne çıkarlar. Karıncalara karşı aldığınız önlemler eksik ve yanlış olduğunda bu problemi azaltmak yerine çoğaltabilir. Bu nedenle karıncalara karşı aldığınız önlemleri çok dikkatli ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekir.

Karınca gruplarında kullandığınız bazı kimyasal maddeler sonuç vermeyebilir. İşte karınca problemlerinden kurtulmanın doğal yolları...

Sirke

Sirke kokusu karıncaların sevmediği kokular arasında yer alır. Sirkeyi karıncaların oluştuğu bölgeye azar azar damlatırsanız karıncalar o bölgede bir daha barınamazlar. Ya da vileda kovanıza birkaç damla sirke damlatıp yerleri silerek de bu soruna kökten çözüm olacaktır.

Karanfil yada tarçın

Karıncaların yoğun olduğu bölgeye karanfil, tarçın gibi baharatlar koyarak, onların uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Karıncalar baharatın kokusunu alınca o bölgeye bir daha gelmeyecektir.

Ayrıca karınca yuvalarının önlerine tebeşir, salatalık kabuğu, kırmızı biber, karabiber, zerdeçal, tarçın gibi baharat ve cisimleri barikat olarak koyarak karıncaların yuvalarından çıkmasını önleyecek ve başka bölgelere gitmesini sağlayacaktır.

Yaş maya

Karınca yuvalarının önüne koyacağınız yaş maya da karıncaların yönüne değiştirmesini sağlayacak ve o bölgeye bir daha gelmemesini sağlayacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482