banner480

Cilt bakımı için altın öneriler

Güzelliğinizi muhafaza etmek için doğru şekilde cildinize önem vermeli ve bakmalısınız. Artık eskiden olduğu gibi sadece kadınlar değil erkeklerde ciltlerine bakmakta ve bakımlı olmayı hayat tarzına dönüştürmüşlerdir.

Cilt bakımı için altın öneriler

Güzelliğinizi muhafaza etmek için doğru şekilde cildinize önem vermeli ve bakmalısınız. Artık eskiden olduğu gibi sadece kadınlar değil erkeklerde ciltlerine bakmakta ve bakımlı olmayı hayat tarzına dönüştürmüşlerdir. İş hayatının karmaşasından dolayı daha çabuk yıpranan ve yaşlanan cilt dokusuna en iyi şekilde bakmak oldukça önemlidir. Cilt bakımındaki dengeyi korumak için cilt yapınıza uygun kürler kremler ve kozmetik ürünleri kullanmalısınız. Ayrıca en önemli olarak ihmal etmemeniz gereken püf noktası ise cilt temizliğinin atlanmadan her gün mutlaka yapılmasıdır. Temiz bir cilt daha parlak ve sıkı görünecektir. Güzelliğinizi korumanıza yardımcı olabilecek altın değerindeki bu öğütler aşağıda sizler için açıklanmıştır.
Her sabah kalktığınızda mutlaka yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Eğer hava şartlarından dolayı soğuk su cildinizi tahriş ediyorsa ılık suyla da yıkayabilirsiniz. Yüzünüz yıkamak için sabun kullanmamanız cildinizin sertleşmemesi açısından önemlidir.

Mutlaka düzenli beslenme alışkanlığını edinerek kahvaltı ve diğer öğünleri atlamayın.

Sigara vb kötü alışkanlıklarınız bırakmaya gayret edin. Unutmayın ki sigara gibi zararlı alışkanlıklar ciltte de erken yaşlanmaya neden olmaktadır.
Akşamları uyumadan önce mutlaka cildinizdeki makyajı temizleyerek ve cildinizi nemlendirerek uyumayı alışkanlık haline getirin. Hatta mutlaka duş almanız tavsiye edilmektedir. Temizlik cildiniz güzelleştiren en önemli unsurdur unutmayın.

Doğru kozmetik ürünlerini kullanmayı tercih edin. Sıradan ve ucuz kozmetik maddelerinin cildinize korkunç sonuçlar verebileceği ihtimalini unutmayın.
Her hafta mutlaka bir defa olmak üzere peeling uygulayın. Evde uygulayabileceğin doğal peeling yöntemlerini araştırarak cilt tipinize uygun olan bir maskeyi yapabilirsiniz. 
Yaz ve kış aylarında da mutlaka yeterli miktarda faktörlü güneş kremleri kullanın. 

Mutlaka spor ve egzersiz yapın. Unutmayın sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve cilt bakımı birbiriyle ilişkili konulardır. Biri olmazsa diğeri eksik kalır ve tamamlanamaz.
Sivilceleriniz sıkmayın. Çok aşırı rahatsız edecek şekilde sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir dermatoloji uzmanına gitmeniz yarar vardır.
C vitamini içeren evde uygulayabileceğiniz günlük maskeler yaparak cildinizi toksinlerden arındırın. Bu şekilde vücudunuz ve yüzünüz ferahlayacaktır. 

Cilt kırışıklıklarını önlemeye yardımcı olduğu bilinen buz küplerini her sabah kalktığınızda 5 dakika kadar gözaltlarınıza uygulayın. Yeri gelmişken belirmek gerekirse buz küpleri ya da buz jeller baş ağrısına a çok iyi gelmektedir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482