Biberiyeden gelen güzellik

Biberiyenin faydaları saymakla bitmiyor. Cilt üzerindeki fazla yağı alması, cildi sıklaştırması ve antibiyotik etkisi gibi bir çok soruna çare oluyor.

Biberiyeden gelen güzellik

Parlak, canlı ve gergin bir cilde kavuşmak için onlarca bakım ürünü kullanıyoruz. Ancak çoğu zaman kullandığımız bu ürenler etkili olmuyor. İşte bakım kremlerinin işe yaramadığı böyle durumlarda yardımımıza doğal çözümler koşuyor. Bunlardan biri de biberiye.

Akdeniz çevresinde yetişen ve "kuşdili" olarak da tanınan biberiye, sağlık sorunlarının yanı sıra kozmetikte de kullanılıyor.

Biberiye yapraklarının suda bekletilip, suyu süzülüp, sıkılarak elde edilen sıvı, kompres yapılarak, ödemlerde, yaralar ve kesiklerin tedavisinde kullanılırken, tonik olarak da cilde gerginlik kazandırıp canlandırıyor. Son derece etkili bir tonik olan biberiye, cildi gerginleştirir ve canlandırır.

İşte gerginleştirici biberiye losyonu:

1 su bardağı ılık süte 10 gr biberiye atıp bir kaç dakika bekletin. Daha sonra çay süzgeci veya tülbentle süzün. Bir parça pamukla göz çevresi hariç tüm yüz ve boynunuzu silin. Bunu her hafta düzenli olarak uyguladığınızda değişime şaşıracaksınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER