banner480

İyilik Peşinde Koş!

Konu başlığından da anladığınız üzere bugün güzel iyi bir konuya değineceğim. 

Geçtiğimiz günlerde bir etkinliğe katıldım. Sosyal sorumluluk ve gönüllülük adına yapılan her şeyde en önde olmayı bayrak sallayarak koşmayı seven biri olduğum için bu tarz bir etkinliğe de hiç düşünmeden katıldım. 

Spor yapıyorsanız her zaman sportifim ben zaten diyorsanız hele de koşmayı çok seviyorsanız o zaman bahsettiğim bu iyilik için koşabilirsiniz. :)

Yakın zamanda yapılacak Runatolia'ya katılabilirsiniz mesela :) detaylar için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz. 
http://www.adimadim.org/adim/46/antalya.aspx 

Yardımseverlik koşusu organize eden Adım Adım isimli topluluk bu amaca hizmet ediyor. Yani koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları için kaynak yaratma metodu geliştiriyorlar. 

Ben aslında bunca zaman nasıl duymadım diye düşünürken fark ettim ki gerçekten bir çok kurumsal şirket bu işi şirketlerinde ciddi organizasyonlar etkinlikler ile gerçekleştiriyormuş . Örneğin Mercedes-Benz öyle bir dillere destan etkinlik yapmış ki bu gittiğim etkinlikte bize neler yaptıklarını bahsettiğinde ağzım açık dinledim. Hatta bazı kurumsal firmalar bir koşu için katıldıklarında koşu zamanı gelene kadar koşu katılımcılarına zorunlu antrenmanlar yaptırıp bunları uzaktan takip dahi ediyor. 

Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası koşu/triatlon/duatlon/bisiklet/yüzme gibi yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyurup; duyurularında destekledikleri STK'ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya ilgili STK’nın ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır. Yani siz diyelim ki ben AÇEV için koşacağım duyuruyorum bunu siz bana koşumda destek olduğum AÇEV için para göndererek bağış yapmıyorsunuz. Bağışınız direk AÇEV'e gidiyor. 

Ben ne yapabilirim derseniz ise öncelikle yanlış yada hatalı bilgilendirme yapmama adına sizi geniş kapsamlı incelemeniz için İnternet sitelerine yönlendiriyorum. 
http://www.adimadim.org 

Koşuya kaydoluyor, antrenmanlara başlıyorsunuz daha sonra projenizi seçip çevrenizdekilere bağış mektubunuzu yolluyorsunuz. Sonra yarışa katılıyor ve takip mesajınızı atıyorsunuz. Sonunda size koşunuza ve ihtiyaç sahiplerine destek olan bağışçılarınıza yaptıkları bağışın size verdikleri desteğin anısına teşekkür ve sertifika mektubu gönderebiliyorsunuz.

Biraz daha açayım yukarıdaki maddeleri.

Yakın zamanda gerçekleşecek bir koşu organizasyonuna kaydınızı yaptırıyor, (Mesela Run Anatolia 4 Mart 2018 detaylı bilgi için https://www.runatolia.com sitesinden bilgi alabilirsiniz. ) Koşu öncesi antrenman programlarına göz atıor ve antrenmanlara başlıyorsunuz. Yardımseverlik projenizi yani hangi Sivil Toplum Kuruluşu için destek vermek bağış toplamak istiyorsanız onu seçiyor ve kampanyanızı oluşturuyorsunuz. Kampanyanızı oluşturduktan sonra giriş yapıp kampanyanızı oluşturduğunuz anda hazır bulacağınız maili bütün çevrenize gönderiyorsunuz. Günü geldiğinde gidiyor koşuyor keyfini çıkarıyor ve attığınız her adım ile dünyayı değiştirmeye bir katkı sağlıyorsunuz. :) Koşu sonrası sayfanız da hazır olmuş oluyor. Bağışçılarınıza bu sayfayı göndererek desteklerle elde edilen bağışları paylaşabiliyorsunuz. (ben henüz katılmadığım için sayfa detayını bilmiyorum. Bağışçı isimleri sadece kampanyayı açan koşucuya görünüyor. Yine de bağışçı isterse ismini yazdırmayabilir. En son ise bağışçılarınıza siz koşarken topladığınız yardıma kattığı desteği için teşekkür etmek ve o günün anısına saklanabilecek bir sertifika mektubu gönderiyorsunuz. 

Ben de öğrenir öğrenmez buradan size de bahsetmek istedim. Belki bu vesile ile bir çocuğun, ihtiyaç sahibi birine yardımım dokunabilirse ne mutlu bana :)

Yapılacak ilk İstanbul organizasyonuna ben katılacağım ve katıldığımda buradan duyurmuş olacağım bana destek olursanız sizin desteğinizi arkama alıp koşmak benim için gurur verici olacaktır.

Yok ben de koşmak istiyorum derseniz sizi detaylı bilgi için http://www.adimadim.org sayfasına koşulara katılmak kendiniz bağış toplamak isterseniz de https://ipk.adimadim.org adresine giriş yapabilirsiniz. bana da ulaşıp ben bana kampanya sayfanızı iletirseniz ben de size koşunuza destek olmak isterim. 

Hayat da paylaşınca güzel değil mi:) 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevdiye Aslan
Sevdiye Aslan - 4 ay Önce

harika bir yazı, bilgilendirme için çok teşekkürler, artık bende bir koşuya katılmak için sabırsızlanıyorum.

banner481

banner482