banner480

Zuhal Demir AİHM'in başörtüsü yasağına destek verdi

Özellikle PKK'nın eylemlerine verdiği destekle tanınan Belçikalı Bakan Zuhal Demir, AİHM'in başörtülü çalışanların şikayetlerini reddetmesine destek verdi.

Zuhal Demir AİHM'in başörtüsü yasağına destek verdi

Avupa İnsan Hakları Mahkemesinin Belçika ve Fransa'daki başörtülü çalışanların şikaytelerini reddetmesine, Belçika'da bakanlık yapan Zuhal Demir'den olumlu bir karar olarak yorumlandı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Demir, yasağın haklılığını vurgulayarak "Batı'nın değerlerini" benimsemesi gerektiğini söyledi.

Açık bir şekilde PKK destekçisi olan Belçika Eşit Haklar ve Yoksullukla Mücadele'den sorumlu devlet bakanı Zuhal Demir, AİHM'nin başörtüsü kararına tam destek çıktı.

"KARAR İÇİN GEÇ KALINDI"

Zuhal Demir, "Müslümanlar bizim değerlerimizi benimsememeli. Ancak herkes bunu kendi inisiyatifi ile yapmıyor.Bazılarının yardıma veya zolamaya ihtiyacı var. Eğer bu krar ilk başta alınmış olsaydı, sorun bu kadar büyümezdi" yorumunda bulundu. Belçika'da aktif siyaset hayatına devam eden ve bakanlık yapan Zuhal Demir, bilindiği gibi daha önce terör örgütü PKK'nın düzenledği etkinliklere direk katılımlarıyla gündemde yer tutmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 01:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482