banner480

Yüksek Seçim Kurulu CHP'nin itirazını kabul etti

16 Nisan referandum seçimlerine 'Mühürsüz oylar geçerli sayılamaz" itirazında bulunan CHP kanadı, YSK'nın kararını beklemeye geçti. 2015 yılında 'Mühürsüz oylar geçerli sayılsın" itirazında bulunan CHP bu defa tam tersi bir davranış içerisinde bulundu.

Yüksek Seçim Kurulu CHP'nin itirazını kabul etti

CHP'nin 16 Nisan referandumuna ilişkin olarak "Mühürsüz oylar geçerli sayılamaz" şeklindeki itirazına YSK tarafından değerlendirmeye alındı.

Konu hakkında YSK Başkanı Güven, anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin itirazları değerlendirmeye alacaklarını belirtmişti. YSK Başkanının bugün içerisinde konuya ilişkin olarak kararını açıklaması bekleniyor.

2015'TE CHP "MÜHÜRSÜZ OYLAR GEÇERLİ SAYILSIN"

Anayasa değişikliğine ilişkin olarak "Mühürsüz oylar geçerli sayılamaz" itirazında bulunan CHP, 7 Hazira 2015 seçimlerinde  "Mühürsüz oylar geçerli sayıması" yönünde itirazda bulunmuştu. 

İyi hatırlanacağı gibi CHP'nin itirazına Yüksek Seçim Kurulu, olumluı cevap vererek itrazı kabul etmiş ve mühürsüz oy pusulaları geçerli olarak kabul edilmşti. 

2015 yılında Sandık Kurulu aynen 16 Nisan referandumunda olduğu gibi hata yaparak oy pusulalarına sandık mührü basmamıştı.

CHP KANADI "KENDİ KENDİNİ İNKAR ETTİ"

CHP kanadının 2015'te yaptıkları itiraz neticesinde alınan kararı görmezden gelerek hafta sonu yapılan anayasa değişikliği halk oylamasında 'Mühürsüz oylar geçerli sayılamaz" itirazında bulunması büyük bir çelişkinin sebebi olarak gösterildi. 

İşte 2015 yılında CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu'na yaptığı o itiraz belgeleri;
 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482