banner480

Yüksek Hızlı Tren sefer sayısı arttırıldı

TCDD Taşımacılık AŞ, bayram öncesinde verdiği kararla artan yolcu talebini karşılamak amacıyla Konya-İstanbul arasında günde dört olan Yüksek Hızlı Tren sefer sayısını altıya çıkaracağı açıkladı.

Yüksek Hızlı Tren sefer sayısı arttırıldı

TCDD Taşımacılık AŞ, artan yolcu talebini karşılamak için verdiği kararla Konya-İstanbul arasında günde dört olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) sefer sayısını altıya çıkaracağını bildirdi.
TCDD Taşımacılık AŞ'den yapılan açıklamada, 23 Haziran tarihinden itibaren sefere başlayacak yeni YHT'lerin, Konya'dan saat 12.45, İstanbul Pendik'ten saat 12.30'da hareket edeceği bildirildi. Böylece daha önce sabah ve akşam saatlerinde hareket eden YHT'lerin sabah, öğlen ve akşam olarak genişletilmesi ulaşımı daha kolay hale getirecek.
 
Ankara-Eskişehir, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya, Konya-İstanbul YHT hatlarında günde toplam 50 seferle 20 bin yolcuya hizmet veren TCDD Taşımacılık AŞ'nin sefer sayısını 52'ye çıkarmasıyla Konya-İstanbul hattında günlük yolcu kapasitesinin yaklaşık bin kişi daha artması bekleniyor.


 
RAMAZAN BAYRAMI İÇİN EK SEFERLER

TCDD yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Ramazan Bayramı sebebiyle artan yolcu talebinin karşılanabilmesi için de ek YHT'lerin işletileceği belirtilerek, "23-24 ve 27 Haziran tarihlerinde, Ankara-İstanbul, İstanbul-Ankara arasında karşılıklı olarak ilave edilecek YHT'ler, Ankara'dan saat 12.40'ta, İstanbul Pendik'ten ise saat 18.40'ta hareket edecek" denildi.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482