Yeliz Koray gözaltına alındı

İzmit'te, Kocaeli Koz dergisi ve internet sitesinin yazı işleri müdürü olan Yeliz Koray gözaltına alındı.

Yeliz Koray gözaltına alındı

İzmit'te, Kocaeli Koz dergisi ve internet sitesinin yazı işleri müdürü olan Yeliz Koray gözaltına alındı

"YERİM  DESTANINIZI"

Yazı işleri müdürü olan Yeliz Koray'ın önceki gün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak 'Yerim destanınızı' başlıklı köşe yazısı yazdı. Bu hain içerikli yazısı birçok internet sitesinde yayınlandı ve tepkilere neden oldu. Bu yazıyı okuyan vatandaşlar sosyal medya üzerinden yazı ile ilgili olarak adli işlem başlatılmasını talep etti.

GÖZALTINA ALINDI

Bu akşam saatlerinde polisler İzmit'te evine gittikleri Yeliz Koray'ı gözaltına aldı. Yeliz Koray, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Yeliz Koray'ın yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Kocaeli Koz sitesi Yeliz Koray'ın gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, şu açıklamada bulundu:

"Kocaeli Koz Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yeliz Koray polis ekiplerince gözaltına alındı. Akşam saatlerinde Koray'ın evine gelen İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güvenlik Şube ekipleri Koray'ı gözaltına aldı. Bilindiği gibi Yeliz Koray'ın "Yerim Destanınızı!" başlıklı yazısı nedeniyle çeşitli kesimler tarafından hedef gösterilmişti. Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Yeliz Koray 41 Evler Mahallesi'nde bulunan Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde ifade verdi. Bu geceyi Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde geçirecek olan gazeteci Koray yarın sabah Kocaeli Adliyesi'ne sevk edilecek."

"Bİ DÜNYA MAÇ" WWW.SKYSKOR.COM

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2017, 01:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER