banner480

Türk Kızılayı'ndan stok uyarısı

Türk Kızılayı, Ramazan ayı öncesi "hayati stok" uyarısında bulundu.

Türk Kızılayı'ndan stok uyarısı
STOKLAR İYİ ANCAK...

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, "Çok şükür şu anda stoklarımız iyi ama bu bağışların bir ay sürecek ramazanda da devam etmesi gerekiyor ki ilerleyen süreçte stoklarımızda bir erime yaşanmasın. Bizim tek arzumuz bu." dedi.

Başkan Kınık, yaptığı açıklamada, kan ihtiyacının yaz kış aynı şekilde devam ettiğini belirterek, bu ihtiyacın yeri ve zamanı geldiğinde karşılanması gerektiğininin de altını çizdi.

Kan stoklarının düşmemesi ve alarm seviyesine gerilememesi için vatandaşlara yurttaşlık görevi düştüğünü aktaran Kınık, "Türkiye’de 17 bölgede her gün yaklaşık 300 civarında noktada vatandaşlarımızdan kan bağışı talep ediyoruz, 3 bin 300 kişilik bir dev ordu bu anlamda çalışıyor." diye konuştu.

Önlerinde ramazan ayı olduğunu ve her yıl bu dönemde kan stoklarının azaldığına dikkat çeken Kınık, bu sene ramazan ayında stokların azalmaması için ayrıca gayret göstereceklerini bildirdi.

Kızılay görevlerinin, kan alma mesailerini oruca göre yeniden düzenleyeceğini dile getiren Kınık, "Bu anlamda özellikle kan verme dönemleri gelmiş olan vatandaşlarımızı merkezlerimize bekliyoruz. Stoklarımızın azalmaması için kendilerinin desteklerine ihtiyacımız var. Biz de zaten her ramazan ayında olduğu gibi bir seferberlik durumuna geçiyoruz." şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 02:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482