Türk hackerlar Avusturya Dışişleri Bakanlığının sitesini kapattırdı

Avusturya Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi, Türkiye kaynaklı siber saldırılar sonrası geçici olarak kapatıldı.

Türk hackerlar Avusturya Dışişleri Bakanlığının sitesini kapattırdı

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Bu tür saldırılar bizi korkutamaz, Avusturya Türkiye'ye yönelik tutumunu koruyacaktır" ifadelerini kullandı. Dışişleri Bakanı Kurz son dönemde Türk hükümetine yönelik sert eleştirileri ile gündeme gelmişti.
Avusturya Dışişleri Bakanı, Avrupa Parlamentosu'nun AB ile Türkiye arasındaki tam üyelik müzakerelerinin Türkiye'deki kitlesel gözaltılar nedeniyle geçici süreyle dondurulmasına ilişkin kararını memnuniyetle karşıladığını açıklamıştı. Bu sözler sonrası Avusturya Dışişleri Bakanlığı'na yönelik siber saldırılar yaşanmış, resmi internet sitesi bir süre kapanmıştı. Avusturya Dışişleri Bakanlığı ise söz konusu siber saldırılar sonrası yaptığı açıklamada internet sayfasının yavaşlatılmasına yönelik sıra dışı bir trafik yoğunluğunun algılanması üzerine internet sayfasının tedbir için geçici süreyle kapatıldığı bildirildi.
Avusturya Parlamentosu'nda 24 Kasım Perşembe günü ortak kararla Türkiye'ye silah ambargosu uygulanması kararı almıştı. Daha önce Türkiye'ye yönelik yalan ifadelerin Viyana Havaalanı'nda gösterilmesi sonrası Türk hackerlar Viyana Havaalanı'na yönelik bir siber saldırı düzenlemişti.
Avusturya Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesi şu anda yavaş da olsa erişime açık durumda, fakat bazı linkler çalışmıyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2016, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER