banner480

Tüm okullarda ders olarak okutulacak!

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, ''Önümüzdeki dönemde 15 Temmuz'u müfredatlarımıza koyacağız. Hem devlet hem özel okullarda hem de üniversitelerde." dedi.

Tüm okullarda ders olarak okutulacak!

İnsanın ölünce küçülmediğini 15 Temmuz'da Ömer Halisdemir'leri görenlerin evlatlarına aktaracaklarını ifade eden Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

''Diyecekler ki; insan ölünce küçülmez. İnsanın yaşarken ölümlü olduğunu, bayrak için, vatan için ölenlerin ise devleştiğini mutlaka gelecek nesillere aktarmamız lazım. Önümüzdeki dönemde biz 15 Temmuz'u, milli irade destanını müfredatlarımıza koyacağız. Hem devlet hem özel okullarda hem de üniversitelerde. İnşallah bu milli irade destanını nesilden nesile aktaracağız ki bir daha bu aziz millet uçurumun kenarına gelmesin veya bu millet üzerine hiç kimse plan kurmayı akıllarından dahi geçirmesin. Ben bu aziz milletin bir daha kendisi aleyhine plan kurmak isteyenlerin planlarını boşa çıkaracağını, onların herhalde bir daha bunu düşünürken derler ya '40 düşün' diye 40 sefer düşündüreceklerine inanıyorum.''

(AA)

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2016, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482