TSK yoğun ateş altına aldı: Sözde vali öldürüldü

Fırat Kalkanı Harekatı operasyonu kapsamında DEAŞ'a açılan ateş sonucunda sözde El Bab valisi öldürüldü ve 259 hedef etkisiz hale getirildi.

TSK yoğun ateş altına aldı: Sözde vali öldürüldü

TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan harekat devam ediyor.

DAEŞ'İN SÖZDE VALİSİ ÖLDÜRÜLDÜ

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre 3 Şubat'ta El Bab bölgesinde düzenlenen hava operasyonunda 32 DEAŞ'lı terörist öldürüldü. Öldürülen teröristlerden birinin sözde El Bab Valisi Ebu Halid Ürdüni olduğu öğrenildi.
Harekatın 166'ncı gününde terör örgütü DEAŞ'a ait 220 hedef, Fırtına Obüsü, çok namlulu roketatar ve tank atışlarıyla baskı altına alındı. Aralarında barınma yerleri ve savunma mevzilerinin de bulunduğu hedeflerden bazıları imha edildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığınca Bab ve Bzagah'a hava harekatı düzenlendi. Savaş uçaklarının bölgedeki 39 hedefi vurduğu harekatta teröristlerin barındıkları 32 bina, 3 karargah binası, cephanelik, iki bomba yüklü araç ve bir tünel girişi imha edildi.

Harekatlar ve gün içindeki çatışmalarda 33 terörist öldürüldü, 4 terörist yaralandı.

Harekatın başından bugüne çoğu tuzaklanmış 3 bin 680 el yapımı patlayıcı ve 57 mayın imha edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER