banner480

TRT’nin yeni genel müdürü belli oldu

TRT Genel Müdür’ü Şenol Göka'nın istifa etmesinin ardından, TRT Genel Müdürlüğü görevine getirilecek ismin kim olacağı da belli oldu. Şenol Göka'nın yerine vekalet eden isim değişti.

TRT’nin yeni genel müdürü belli oldu

Göka'nın yerine yeni bir atama yapılıncaya kadar, TRT Kanunu gereğince getirilmesi gereken ismin belirlenmesinde yol gösterecek olan madde gereğince en kıdemli genel müdür yardımcısı olan Erkan Durdu vekalet ediyordu.

TRT GENEL MÜDÜRÜ BELLİ OLDU

Daha önce görev yaptığı Atv'de ve TRT'de başarılı işlere imza atan İbrahim Eren TRT Genel Müdürü olarak atandı.
 
İBRAHİM EREN KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan İbrahim Eren, teknoloji ve medya alanında farklı şirket ve kurumlarda üst düzey görevlerde bulunmuştur.

Londra’da bulunan University of Westminster’dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, Türkiye’nin önde gelen kanallarından ATV ‘ de 3 yıl boyunca genel müdür yardımcılığı yapmıştır. 2013 yılından beri Türkiye Radyo -Televizyon (TRT) kurumunda genel müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir.

TRT'de, TRT 1 ve TRT World’ ün de içinde olduğu 11 kanaldan sorumlu olan İbrahim Eren, Türk Telekom AŞ.'de yönetim kurulu üyeliğinin yanısıra TİAK yönetim kurulu başkanlığı ve International Emmy direktörlüğü görevlerini yürütmektedir. İbrahim Eren evli ve 3 çocuk babasıdır.
 
Kaynak: Medyaradar
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482