banner480

TRT Saip Ertem’in vefatıyla yasa büründü

TRT'nin başarılı gazetecileri arasında yer alan yaptıklarıyla gelecek nesillere örnek olan Saip Ertem hayatını kaybetti. Usta gazetecinin vefatı ile TRT ailesi büyük bir üzüntü yaşadı.

TRT Saip Ertem’in vefatıyla yasa büründü

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi olan başarılı gazeteci Saip Ertem 17 Nisan 2017 Pazartesi günü hayatını kaybetti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan Saip Ertem’in vefat mesajında; “Değerli üyemiz, Saip Ertem’i kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren Saip Ertem’i sevgi ve saygıyla anıyoruz. Saip Ertem’in ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” denildi.

Vefat eden Saip Ertem’in cenazesi 18 Nisan 2017 Salı günü ikindi namazının kılınmasının ardından Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nden alınarak Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığı'na götürülerek  toprağa verilecek.

SAİP ERTEM KİMDİR?

1947 yılında Sinop’da dünyaya gelen başarılı gazeteci, Devlet Güzel Sanatlar Akademisini bitirdi. Mesleğe ilk adım attığı yıl ise 1977. TRT İstanbul Televizyonu’nda başlayan Ertem, Prodüktör olarak görev yaptı.

Basın Meslek Kuruluşları’ndan çeşitli tarihlerde Başarı Ödüllerine, [Cengiz Polatkan Ödülü (1982), Günaydın Gazetesi Ödülü (1982), Tele Magazin Ödülü (1984)] hak kazandı. Evli ve 2 çocuk babası olan Saip Ertem Sürekli Basın Kartı taşıyordu.


 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482