banner480

Referandum oyunun fotoğrafını çekenlere büyük şok!

16 Nisan Pazar günü yapılan referandumda seçmenlerden bazılarının kullandıkları oyların fotoğrafını çekenlere ceza geldi. Bazı vatandaşlar tercihlerinin fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesaplarından paylaşmayı tercih etti.

Referandum oyunun fotoğrafını çekenlere büyük şok!

Manisa'da bulunan bazı okullarda referandumda sandık görevlisi olanlar ve güvenliği sağlayan polisler, oy kullanma kabinlerinde oy pusulasının fotoğrafını çeken 11 kişi hakkında işlem başlattı. Seçim Kanunu’na göre yapılan işlemde 11 kişiye 250’şer lira idari para cezası kesildi.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayınlanan 16 Nisan halk oylamasında oy kullanma kabinlerine cep telefonu ve kayıt cihazı ile girişinin yasak olmasına rağmen, bazı seçmenler bu kurala uymadı. Kullandıkları oylarının fotoğrafını çeken bazı kişiler bu fotoğrafları sosyal medyadan da paylaştı. Sandık görevlileri ve polisler, seçim süreci boyunca kabinlerde fotoğraf çekilmesinin yasak olduğu konusunda seçmenleri uyardı.

İDARİ İŞLEM BAŞLATILDI

Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Manisa’da 11 kişinin kullandığı oyun fotoğrafını çektiğini tespit ettiklerini söyleyerek, Seçim Kanunu’na göre bu kişiler hakkında işlem başlattıklarını açıkladı. Sandık görevlileri tarafından belirlenen kişilerin durumu polislere bildirildikten sonra başlatılan işlem sonucunda bu kişilere 250’şer lira idari para cezası kesildi.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner481

banner482