Özel Türk jeti İran'da düştü

Reuters, Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a gelen özel jetin düştüğünü duyurdu.

Özel Türk jeti İran'da düştü
Reuters, Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a gelen özel jetin düştüğünü duyurdu.

11 KİŞİ ÖLDÜ

Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul’a gelen bir özel uçak, İran'ın başkenti Tahran'ın güneyinde düştü. Uçakta bulunan 11 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.


DÜŞEN UÇAK BAŞARAN HOLDİNG'E AİT

Uçağın Başaran Holding’e ait olduğu belirtildi. Airporthaber, TC-TRB kuyruk tescilli Bombardier CL600 tipi uçağın Başaran Holding’e ait olduğunu öne sürdü.

İran'da düşen Türk jetinin Mina Başaran'ı ve yanındaki arkadaşlarını Dubai'deki bekarlığa veda partisinden İstanbul'a getirdiği belirtildi. Mina

Başaran'ın dün Instagram hesabından paylaştığı fotoğraf. Fotoğrafta bulunanların tamamının hayatını kaybettiği açıklandı. KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Uçakta bulunan yolcular arasında Zeynep Coşkun, Ayşe And, Burcu Urfalı, Aslı İzmirli, Liana Hananel, Jasmin Baruh, Sinem Akay bulunduğu belirtilirken kaptan pilotun Beril Gebeş olduğu açıklandı.

 Yolanthe
 Cabau uçaktan iner inmez yakın arkadaşı Mina ile fotoğrafını paylaşıp duygularını dile getirdi. Mina Başaran Fikirtepeye yaptıkları konut projelerine Mina Tower ismini verip reklamlarında #yolanthecabau’yu oynatmıştı.. ( boğazımız halen düğüm düğüm..)

PİLOT ALÇALMA TALEBİNDE BULUNDU

airporthaber.'de yer alan habere göre uçak kalktıktan bir süre sonra tırmanmayı henüz tamamlamadan pilotunun kule ile temasa geçerek, "Alçalma talep ediyorum" dediği kaydedildi.

Pilotun bu talebinden sonra uçakla irtibatın tamamen kesildiği, pilotun bu talebi sonrası uçakta teknik bir arıza ya da kuş çarpması ihtimalleri gündeme geldi.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

İran'da düşen Başaran Holding'e ait özel uçağın enkazına dair ilk görüntülere ulaşıldı. 11 kişinin hayatını kaybettiği kazada uçağın parçaları belli belirsiz seçiliyor.


Özel Türk jetinin İran'da düşmesiyle ilgili Ulaştırma Bakanlığı'ndan açıklama geldi!

Ulaştırma Bakanlığı düşen uçaktaki 11 kişinin cenazelerine ulaşıldığını açıkladı.
ACILI AİLELERİN ÇARESİZ BEKLEYİŞİ YÜREKLERİ DAĞLADI
 
İran devlet televizyonu acılı aileleri havaalanında beklerken görüntüledi.  Feci kazada hayatını kaybedenlerin acılı ailelerinin İran Şehrekürd Havalimanı'ndaki çaresiz bekleyişi yürekleri yaktı.


 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER