ÖSYM açıkladı! LYS sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu...

ÖSYM açıkladı! LYS sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu...

ÖSYM açıkladı! LYS sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu...

Üniversite adaylarının merakla beklediği 2017 LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sonuçları için geri sayım başladı. 10-18 Haziran 2017 tarihinde sınavlara giren üniversite adayları sonuçları merakla bekliyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra üniversite adayları, üniversite tercihlerini yapabilecekler. 2017 LYS sonuçlarının açıklanacağı tarih için nefesler tutuldu. ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan sınav takvimine göre sonuçlar temmuz ayında açıklanacak. Peki, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite adayları tercihleri ne zaman yapacak? ÖSYM açıklama yaptı mı? 

Üniversite adaylarının merakla beklediği 2017 LYS (Lisan Yerleştirme Sınavı) sonuçları için geri sayım başladı. 10-18 Haziran 2017 tarihinde sınavlara giren üniversite adayları sonuçları merakla bekliyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra üniversite adayları, üniversite tercihlerini yapabilecekler.

2017 LYS sonuçlarının açıklanacağı tarih için nefesler tutuldu. ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan sınav takvimine göre sonuçlar temmuz ayında açıklanacak. Peki, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sona erdi. LYS soru kitapçığı ve cevap anahtarı osym.gov.tr'de açıklandı. LYS sonuçlarının ise 11 Temmuz'da ÖSYM'nin sitesinde açıklanacağı duyuruldu.


 

LYS maratonu sona erdi. Sınavın sona ermesiyle birlikte LYS oru kitapçığı ve cevap anahtarı osym.gov.tr'de açıklandı.

Türkiye'de 81 il merkezi ile Lefkoşa'da saat 10.00'da başlayan sınava 832 bin 994 aday başvuru yapmıştı. Sınav tek oturumda uygulandı ve 120 dakika sürdü.

ÖSYM'nin sitesinde LYS sonuçlarının 11 Temmuz saat 23.59'da açıklanacağı duyuruldu.

"Bİ DÜNYA MAÇ!" WWW.SKYSKOR.COM

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER